Przewodniki

March 28, 2023

Poręczny przewodnik dla zwycięzców EuroMillions

Clara Williams
WriterClara WilliamsWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser

Loteria EuroMillions jest światowym fenomenem i klejnotem w koronie europejskiego przemysłu hazardowego. Gracze w tej ogólnoeuropejskiej loterii mogą wziąć udział już za dwa euro, a główna nagroda jest warta 190 milionów euro.

Poręczny przewodnik dla zwycięzców EuroMillions

Nawet jeśli nie wygrasz głównej wygranej, EuroMillions oferuje imponujące nagrody pocieszenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

Ten obszerny przewodnik po loterii odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące EuroMillions, SuperLosowań, gier bonusowych, nagród i nie tylko.

Co to jest EuroMillions?

Od swojego powstania w 2004 roku, międzynarodowa loteria znana jako EuroMillions przyciąga graczy z całego świata. Ta loteria jest ogromna i plasuje się w pierwszej piątce pod względem wielkości. Jeśli spojrzeć na liczbę uczestników i pieniądze do zgarnięcia, jest to największa impreza w Europie.

EuroMillions jest prowadzony przez krajowe organizacje loteryjne z dziewięciu uczestniczących krajów. Wszyscy gracze z tych krajów mają takie same szanse na ogromną nagrodę, bez konieczności subtelnych zmian w cenach biletów i grach bonusowych.

Wreszcie zaczyna się robić gorąco.

EuroMillions oferuje podstawową wypłatę w wysokości 17 milionów euro i maksymalną wypłatę w wysokości 190 milionów euro. Ta nagroda jest oferowana dwa razy w tygodniu — jest warta znacznie więcej niż jakakolwiek krajowa loteria w Europie.

Kiedy odbywa się losowanie EuroMillions?

Losowanie EuroMillions odbywa się dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki, o 20:45 czasu paryskiego. Wyniki loterii EuroMillions są udostępniane detalistom i mediom w każdy piątek i wtorek o godzinie 23:00

Wszystkie główne witryny loterii zapewni najnowsze wyniki EuroMillions i możesz użyj dedykowanego kontrolera, aby dokładnie sprawdzić dokładność tych liczb. Sprawdzenie szybko i łatwo określi, czy wybrane liczby pasują do zwycięskiej kombinacji.

Widzowie telewizyjni nie są już tak zachwyceni loteriami, jak kiedyś. Wyniki loterii EuroMillions nie będą już pokazywane w ogólnokrajowych programach telewizyjnych ani na pierwszych stronach gazet. Jednak internet sprawił, że są one bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Kiedy jest SuperLosowanie EuroMillions?

Spośród wszystkich losowań EuroMillions, SuperLosowanie jest tym, które najbardziej chciałbyś wygrać. Trzeba przyznać, że bycie zwycięzcą EuroMillions to nie tylko kwestia wyboru, ale jeśli masz zamiar bardziej się postarać, to teraz jest na to odpowiedni czas.

Co dokładnie wyróżnia SuperDraw?

 • Jedną z korzyści jest to, że nagroda jest zawsze co najmniej dziewięciocyfrowa. To minimum sto milionów euro.
 • Superlosowanie EuroMillions cieszy się ogromnym zainteresowaniem i szumem. Powoduje panikę, aby kupić losy na loterię i podnosi nagrodę do niewiarygodnej kwoty 100 milionów euro.
 • Jeśli jackpot EuroMillions nie zostanie wygrany, kumulacja się przewraca i szaleńcza pogoń za biletami trwa. Po osiągnięciu 190 000 000 EUR dalsze podwyżki ustaną.
 • SuperDraw przyniosło jedne z największych wygranych w historii EuroMillions, a wraz ze wzrostem popularności i dystrybucji loterii, losowania te odbywają się coraz częściej.

Miej oko na najświeższe historie EuroMillions, aby określić, kiedy odbędą się następne losowania.

Jak działa EuroMillions?

Wiele osób, które nigdy nie grały w lotto, uważa EuroMillions, a innym podoba się to, że jest trochę tajemniczy.

Jakiego wsparcia lokalnego można się spodziewać po loterii, która działa w wielu krajach Europy? Dlaczego niektóre narody kwalifikuje się do gier bonusowych podczas gdy inni nie? Jeśli możesz kupować bilety tylko od autoryzowanych sprzedawców, w jaki sposób są oni dostępni w Internecie?

Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.

Dostępność

Żadna firma nie jest właścicielem loterii EuroMillions. Zamiast tego jest to wspólne przedsięwzięcie prowadzone przez największych krajowych operatorów loterii w krajach uczestniczących, takich jak Camelot w Wielkiej Brytanii.

Odpowiednia loteria stanowa zatwierdziła każdą firmę do dostarczania legalnych gier loteryjnych. Aby utworzyć EuroMillions, zgodzili się po prostu połączyć swoje zasoby w jedną ogromną loterię.

Kup bilet EuroMillions w Wielkiej Brytanii. Camelot otrzyma część wpływów i wykorzysta je na finansowanie projektów w Wielkiej Brytanii, dokładnie tak, jak w przypadku UK Lotto. To samo dotyczy zakupu biletu we Francji.

W ten sposób możesz odblokować dodatkowe gry. Camelot prawdopodobnie uruchomił dodatkową grę, aby zwiększyć sprzedaż, ponieważ obliczyli dodatkowe przychody bardziej niż pokrycie dodatkowych wydatków.

Dodatkowe wydarzenia EuroMillions w Wielkiej Brytanii

Irlandia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Austria, Belgia, Luksemburg i Szwajcaria należą do innych krajów, które oferują loterię EuroMillions. Następujące gry są jednak dostępne wyłącznie w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski milioner Maker

Kupując bilet EuroMillions w Wielkiej Brytanii, bierzesz również udział w losowaniu UK Millionaire Maker. Wszystko, co musisz zrobić, aby się przyłączyć, to uiścić niską opłatę w wysokości 2,50 GBP.

Każdy wybrany wiersz liczb ma swój własny, dziewięciocyfrowy kod. Możesz znaleźć ten kod na dole kuponu EuroMillions.

Weryfikacja wyników w Millionaire Maker jest łatwa. Sprzedawca w sklepie lub kontroler EuroMillions może zweryfikować Twój kupon, jeśli go przyniesiesz. Gra online oznacza, że jeśli wygrasz, otrzymasz wiadomość e-mail. Aby odebrać nagrodę w wysokości 1 000 000 GBP, musisz poprawnie wprowadzić dziewięć znaków w określonej kolejności.

HotPick EuroMillions

EuroMillions HotPicks to samodzielna gra loteryjna. Jednak jego wyniki są oparte na wynikach EuroMillions. Każde wejście kosztuje 1,50 GBP i możesz spróbować dopasować od jednego do pięciu głównych liczb. Wszystkie wybrane liczby muszą pasować do zwycięskich liczb.

Jeśli chcesz kupić bilety osobiście, musisz to zrobić u autoryzowanego sprzedawcy w jednym z kwalifikujących się krajów. Z tego powodu grecka organizacja loterii nie uczestniczy, nie może czerpać korzyści i nie jest zainteresowana sprzedażą losów w Grecji.

Gdzie mieszczą się sklepy z loterią online?

Specyfika funkcjonowania tych usługodawców będzie się różnić w zależności od lokalizacji. Loterie państwowe są właścicielami lub odpowiadają za kilka kasyn internetowych. Z drugiej strony, niektóre strony umożliwiają „postawienie wyniku” loterii w taki sam sposób, w jaki obstawia się wynik meczu piłki nożnej.

Zakłady działają podobnie jak zakup biletu na koncert. Ponadto zapewniają nagrody, które odpowiadają nagrodom działu EuroMillions. Wszystko wygląda dokładnie tak, jak u legalnego sprzedawcy.

Zasady EuroMillions

Gracze wybierają pięć głównych liczb od 1 do 50 i dwie liczby Lucky Star od 1 do 12. Aby wygrać, musisz dopasować wybrane szczęśliwe liczby do wylosowanych. Jeśli trafisz wszystkie siedem liczb, wygrasz część głównej puli, która zaczyna się od 17 milionów euro (około 14 milionów funtów) i przechodzi na nią, jeśli nie zostanie odebrana.

Oprócz jackpota istnieje 12 mniejszych poziomów nagród, więc możesz wygrać, nawet jeśli trafisz tylko dwie podstawowe liczby.

Oto nagrody i szanse loterii EuroMillions.

Możliwe kombinacje liczb pozostają takie same niezależnie od całkowitej liczby graczy. Gdy więcej niż jedna osoba wybierze zwycięskie liczby, pula jest dzielona równo między nich.

Dlatego też, jeśli grasz o jackpota, a strategia polegająca na wybieraniu mniejszej liczby typowych liczb może zwiększyć Twoje szanse na wygraną.

Możesz także poproś komputer, aby losowo wybrał twoje liczby. EuroMillions nazywa ten wybór Lucky Dip.

Odbieranie nagród EuroMillion

Aby odebrać nagrodę, musisz pokazać zwycięski kupon. Nagrody wygrane w loterii EuroMillions są odbierane na kilka sposobów, w zależności od kraju. Ta tabela zawiera szczegółowe informacje, kiedy zwycięzcy muszą odebrać nagrodę, oraz konsekwencje niezgłoszenia się w określonym terminie.

Jak wybrać strategię loterii EuroMillions

W losowaniu EuroMillions każda możliwa kombinacja liczb ma równe szanse na wylosowanie. Chociaż może się to wydawać mało prawdopodobne, los z siedmioma losowo wybranymi liczbami równomiernie oddzielonymi ma takie same szanse na wygraną jak los z siedmioma kolejnymi liczbami.

Szanse na wygraną w loterii EuroMillions są takie same, niezależnie od tego, czy korzystasz z Lucky Dip, czy internetowego przewodnika po loterii EuroMillions, aby wybrać swoje liczby.

Jakie są najczęściej losowane liczby?

EuroMillions i inne najczęściej wyszukiwane frazy dotyczące loterii często koncentrują się na najczęściej losowanych liczbach. Typowe zapytania w Google, Bing i innych wyszukiwarkach obejmują „najlepsze liczby EuroMillions” i „jakie są najczęstsze liczby EuroMillions”.

Poniżej omówimy niektóre loterie EuroMillions gorące i zimne numery, które pomogą Ci określić, które z nich grać. Ale oto sęk: niewiele z tego w ogóle pomaga.

Nie ma żadnej korelacji między wynikami EuroMillions z przeszłości a wynikami w przyszłości. Fakt, że dany kupon EuroMillions był losowany kilka razy w przeszłości, nie gwarantuje, że zostanie ponownie wylosowany w najbliższym czasie.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoje szanse są identyczne dla każdego zestawu liczb, to dlatego, że, jak już pokazaliśmy, tak jest. Niemniej jednak jest to dobra lektura i zawiera kilka fascynujących spostrzeżeń dotyczących najgorętszych i najzimniejszych liczb EuroMillions.

Gorące i zimne numery EuroMillion

Łatwo zauważyć, że najczęstsze i najrzadziej spotykane liczby EuroMillions bardzo się różnią w ciągu pierwszych siedmiu lat losowania. 

 • Mimo ponad 370 rysunków liczba „28” pojawiła się tylko 26 razy, natomiast liczba „50” wylosowana została 54 razy.
 • Pięć lat później popularne stały się „28” i „50”, z odpowiednio 67 i 60 losowaniami.
 • Pomiędzy majem 2011 a wrześniem 2016 cyfra 10 była najczęstszym zjawiskiem – aż 70 razy! Najrzadsza była liczba „41”, która pojawiła się zaledwie 38 razy.
 • Na 1225. losowaniu EuroMillions w 2019 roku najmniej popularna była liczba „46”, która pojawiła się mniej niż 100 razy, podczas gdy liczba „50” była najpopularniejsza i pojawiła się 145 razy.
 • Powyższe statystyki „całego czasu” pokazują, że najniższa liczba wystąpiła w 7,8% przypadków, a najwyższa w 11,8% przypadków.
 • Oficjalne dane ujawniły, że liczba „46” była najrzadziej wybierana w 1225. losowaniu EuroMillions, a następnie liczba „33”, druga najzimniejsza liczba. Sugeruje to, że gracze patrzą na poprzednie wyniki EuroMillions, aby określić, które liczby obstawiać.

EuroMillions Hot and Cold Lucky Star Numbers

Istnieje tylko 12 szczęśliwych gwiazd. Rzut oka na poprzednie losowania EuroMillions ujawnia, jakiego rodzaju trendu można się spodziewać.

 • Ponieważ numer 12 pojawił się w loterii EuroMillions dopiero we wrześniu 2016 r., pojawił się najmniej. 
 • Następne najniższe to 10 i 11, ale pojawiły się dopiero w maju 2011 r. Dlatego nie są uważane za „niskie”.

W chwili pisania tego tekstu najczęściej losowana Szczęśliwa Gwiazda była tylko trzy razy częściej losowana niż druga najczęściej losowana Szczęśliwa Gwiazda i 47 razy częściej niż najrzadziej losowana Szczęśliwa Gwiazda.

About the author
Aishwarya Nair
Aishwarya Nair

Aishwarya Nair, nazywana przez LottoRanker „Lotto Lorekeeper”, wykorzystuje swoje skrupulatne umiejętności badawcze i głębię kulturową z Kerali w Indiach, aby rzucić światło na światowe zjawiska związane z loterią. Wyposażona w wyczucie szczegółów i zamiłowanie do danych, zagłębia się w świat loterii, odkrywając ukryte klejnoty i popularne wzorce.

Send email
More posts by Aishwarya Nair

Aktualności

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki
2023-11-21

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki

Wiadomości