Najlepszy Powerball Loteria w 2023

Jedną z największych dzisiejszych loterii jest Powerball, dawniej znana jako Lotto America. Loteria jest prowadzona przez organizację non-profit składającą się z kilku amerykańskich korporacji i lobbystów, którzy działają pod jednym parasolem o nazwie Multi-State Lottery Association (MUSL). Powerball jest dostępny w 45 stanach USA oraz w Dystrykcie Kolumbii, na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i Portoryko.

Chociaż ta loteria online ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, gracze spoza tego kraju mogą w niej uczestniczyć. Muszą jednak fizycznie kupić bilety w dowolnej jurysdykcji sprzedaży biletów Powerball.

Najlepszy Powerball Loteria w 2023
Flag

Najlepsze kasyna

pl Country FlagCheckmark

AgentLotto

pl Country FlagCheckmark
Bonus50 darmowych spinów z depozytem
Show less...Pokaż więcej
Odbierz bonus
Show less...
Pokaż więcej

  AgentLotto, numer firmy 157283, to usługa hazardowa z międzynarodową licencją. Platforma umożliwia graczom zakup biletów na loterie państwowe w różnych krajach. AgentLotto to marka Agento NV, oficjalnie zarejestrowana pod adresem Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Jako właściciel AgentLotto, Agento NV, działa na podstawie licencji wydanej przez rząd Curacao, numer sublicencji GLH-OCCHKTW0705252017. Licencja pozwala Agento NV na prowadzenie wszelkiej działalności związanej z losowaniami loterii przez dziesięć lat od uruchomienia AgentLotto online.

  Gdzie kupić bilety na Powerball?
  Gdzie kupić bilety na Powerball?

  Gdzie kupić bilety na Powerball?

  W 45 stanach, Dystrykcie Kolumbii, Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i Portoryko gracze mogą kupować bilety Powerball na stacjach benzynowych, w sklepach ogólnospożywczych lub sklepach spożywczych. Dla przypomnienia, losy na loterię Powerball nie są sprzedawane na Alasce, Hawajach, Mississippi, Nevadzie, Utah i Alabamie.

  Jak kupić los na loterię online?

  Losy na loterię Powerball można również kupić online. Ale tylko w kilku stanach gracze mogą kupić swoje bilety na loterię online, czyli Georgia, Illinois, Kentucky, Michigan, New Hampshire, Północna Karolina, Północna Dakota i Pensylwania.

  Dla przypomnienia, istnieją określone strony, na których bilety Powerball są sprzedawane legalnie w wyżej wymienionych stanach. Te strony są prowadzone przez państwową korporację loteryjną lub rząd. Gracze kupujący bilety z witryn stron trzecich ryzykują utratę wygranych.

  Gdzie kupić bilety na Powerball?
  Historia Powerballa

  Historia Powerballa

  Historia Powerball sięga 1988 roku, kiedy to była znana jako Lotto America. Ale potem, w 1992 roku, zmienił nazwę na Powerball. Pierwsze losowanie Powerball odbyło się 22 kwietnia 1992 roku.

  Kiedy wprowadzono Powerball, zaczął używać dwóch bębnów do losowania zwycięskich liczb, modelu lotto, który został również przyjęty przez innych popularne loterie online w tym Mega Millions, Australia's Powerball, UK's Thunderball, EuroMillions i Eurojackpot.

  Najwięksi zwycięzcy Powerball

  Przez lata było wielu zwycięzców Powerball. Od 2021 roku największym pojedynczym zwycięzcą Powerball jest Manuel Franco, 18-latek z Wisconsin, który w marcu 2019 roku wygrał zdumiewającą kwotę 768,4 miliona dolarów. Jednak największa nagroda Powerball to 1,586 miliarda dolarów, ale została podzielona między trzech zwycięzców z Florydy. Kalifornia i Tennessee.

  Historia Powerballa
  Czy Powerball jest legalny?

  Czy Powerball jest legalny?

  Powerball jest legalny w większości stanów w Stanach Zjednoczonych. Ale jak wspomniano wcześniej, niektóre stany ogólnie zabraniają Powerball i loterii. Alaska, Hawaje, Mississippi, Nevada, Utah i Alabama zabraniają tej loterii. Jednak mieszkańcy tych stanów mogą kupować bilety Powerball, o ile fizycznie przebywają w stanach, które zezwalają na grę.

  Limity wiekowe Powerball

  Chociaż gracze z wielu stanów USA i spoza USA mogą brać udział w tej loterii, muszą osiągnąć wiek obowiązujący w ich jurysdykcji. Na przykład w większości stanów USA gracze muszą mieć ukończone 18 lat, aby grać w Powerball online lub offline.

  Czy Powerball jest legalny?
  Podatki Powerball

  Podatki Powerball

  Oprócz wymagań dotyczących jurysdykcji i wieku gracze muszą być świadomi systemu podatkowego. Powerball i inne loterie podlegają zarówno podatkom federalnym, jak i stanowym.

  Podatki federalne Powerball

  Od 2021 roku zwycięzcy Powerball płacą 25% do Internal Revenue Service (IRS). Dotyczy to wszystkich wygranych powyżej 5000 $.

  Podatki stanowe Powerball

  Jeśli chodzi o podatki stanowe, różnią się one w zależności od przepisów podatkowych stanu. Niektóre stany, w tym Pensylwania, Kalifornia, New Hampshire, Delaware, Floryda, Południowa Dakota, Waszyngton, Tennessee, Teksas i Wyoming, nie opodatkowują loterii. Jednak takie kraje jak Maryland i Waszyngton pobierają blisko 9% podatków stanowych.

  W przypadku zwycięzców spoza Stanów Zjednoczonych obowiązuje opłata ryczałtowa w wysokości 30%.

  Podatki Powerball
  Jak grać w Powerball online?

  Jak grać w Powerball online?

  US Powerball jest jedną z najbardziej dostępnych loterii do gry. Zasadniczo zwycięskie liczby w Powerball są losowane z dwóch bębnów. Pierwszy bęben ma kulki białe (WB) ponumerowane od 1 do 69, natomiast drugi bęben ma kulki czerwone, zwane inaczej kulkami mocy (PB), ponumerowane od 1 do 26.

  Aby wziąć udział w grze, gracz musi najpierw kupić bilet, w cenie 2 USD każdy. Następnym krokiem jest wybranie pięciu białych numerów kulek z pierwszego bębna i jednej czerwonej liczby kulek z drugiego bębna. Ci, którzy nie chcą sami wybierać liczb, mogą skorzystać z opcji automatycznego wyboru (szybkiego wyboru), w której liczby z obu bębnów są wybierane automatycznie.

  Aby wygrać główną nagrodę Powerball, gracze muszą poprawnie odgadnąć wszystkie pięć liczb z pierwszego bębna i liczbę z drugiego bębna. Ale istnieje kilka innych sposobów na wygranie tej loterii, nawet jeśli gracze przegapią główną nagrodę.

  Nie zapomnij sprawdź wyniki Powerball po zagraniu w tę grę.

  Co to jest Powerball Power Play?

  W 2021 roku Powerball dodał kolejną ekscytującą funkcję o nazwie Power Play. Na początek jest to token, który zwiększa wygrane nawet pięciokrotnie, gdy nagroda wynosi 50 000 USD i do 10 razy, gdy nagroda jest niższa niż 150 000 USD. Aktywacja Power Play kosztuje dodatkowy 1 USD. Dla przypomnienia, Power Play jest dostępny we wszystkich stanach i jurysdykcjach, w których sprzedawane są bilety Powerball, z wyjątkiem Kalifornii.

  Jak grać w Powerball online?
  Jakie są szanse na wygranie Powerball?

  Jakie są szanse na wygranie Powerball?

  Każdy, kto kupi bilet Powerball, ma nadzieję na zdobycie głównej nagrody lub przynajmniej jednej z niższych nagród. Ale z drugiej strony jest to tak trudny wyczyn teraz, gdy szanse na wygranie Powerball są tak niewielkie.

  Poniżej znajdują się niektóre z nagród Powerball, jak je wygrać i szanse.

  • Nagroda główna 40 mln $+ (5WB + PB): Szanse wynoszą 292,201,338
  • 1 000 000 $ (5 WB): Szanse wynoszą jeden do 11 688 053
  • 50 000 $ (4 WB + PB): Szanse wynoszą jeden do 913 129
  • 100 $ (4WB): Szanse wynoszą jeden do 36 525
  • 100 USD (3WB + PB): Szanse wynoszą 1 do 14,494
  • 7 USD (3WB): Szanse wynoszą jeden do 580
  • 7 USD (2WB + PB): Szanse wynoszą jeden do 701
  • 4 USD (1WB + PB): Szanse wynoszą jeden do 92
  • 4 USD (0WB+PB): Kursy wynoszą 138
  Jakie są szanse na wygranie Powerball?
  Opcje wypłaty Powerball

  Opcje wypłaty Powerball

  Jeśli chodzi o opcje wypłaty, dostępne są dwie metody.

  Zwycięzcy poniżej 600 dolarów mogą odebrać swoje pieniądze u sprzedawcy loterii w stanie, w którym kupili bilet. Jeśli chodzi o zwycięzców jackpota, mogą oni odebrać nagrodę pieniężną w formie ryczałtu płatnego w dwóch ratach lub ratach płatnych w ciągu ponad 30 lat.

  Płatności ryczałtowe pociągają za sobą wyższe podatki, a łączna kwota jest niższa, natomiast w przypadku rent dożywotnich kwota podatku jest niższa, a każda rata wyższa o 5%.

  Remisy Powerball

  Losowanie US Powerball odbywa się trzy razy w tygodniu: w poniedziałek, środę i sobotę o 22:59 czasu wschodniego.

  Opcje wypłaty Powerball
  Wskazówki i porady dotyczące gry w Powerball

  Wskazówki i porady dotyczące gry w Powerball

  Z omówionych powyżej kursów Powerball jasno wynika, że zdobycie głównej nagrody Powerball lub wygranie jakiejkolwiek innej nagrody to góra do zdobycia. Dzieje się tak, ponieważ szanse na loterię są takie szczupłe. Nie oznacza to jednak, że wygrana w tej grze jest niemożliwa. Chociaż jest to wyłącznie gra losowa, niektóre strategie mogą pomóc graczom zwiększyć ich szanse na wygraną.

  Pierwszą ważną wskazówką, która zwiększy szanse na wygraną, jest zakup większej liczby kuponów, oczywiście z różnymi liczbami Powerball. Podczas gdy gracz może być zmuszony wydać dużo pieniędzy na bilety, może być opłacalne, jeśli trafi którąś z dużych nagród.

  Kolejną wskazówką dla profesjonalistów jest skupienie się na standardowych zwycięskich liczbach Powerball. Podczas gdy wszystkie liczby mają szansę zostać wylosowane, niektóre są losowane wielokrotnie.

  Dołączanie do puli loterii to także kolejna strategia na wygranie Powerball. Grając jako rodzina, przyjaciele lub koledzy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeden z członków puli trafi w dziesiątkę. Wadą jest jednak to, że pieniądze z nagród będą musiały zostać podzielone.

  Wskazówki i porady dotyczące gry w Powerball
  Zawijanie

  Zawijanie

  To koniec tego poradnika, jak grać w loterię online. Choć wygrana w loterii Powerball wydaje się niemożliwa, warto spróbować, kupując los na loterię online. Jednak odpowiedzialny hazard powinien zawsze pozostać priorytetem.

  Zawijanie