Przewodnik po grze i wygrywaniu EuroMillions

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Loteria EuroMillions to globalny fenomen i klejnot w koronie europejskiej branży hazardowej. Gracze w tej ogólnoeuropejskiej loterii mogą wziąć udział już za dwa euro, a główna nagroda wynosi 190 milionów euro.

Nawet jeśli nie wygrasz głównej wygranej, EuroMillions oferuje imponujące nagrody pocieszenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

Ten obszerny przewodnik po loteriach odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące EuroMillions, SuperDraws, gier bonusowych, nagród i nie tylko.

Co to jest EuroMillions?

EuroMillions to międzynarodowa loteria, w której do wygrania jackpota wymagane jest podanie siedmiu poprawnych liczb. Został uruchomiony 7 lutego 2004 r. przez francuską Française des Jeux, hiszpańską Loterías y Apuestas del Estado i brytyjską Camelot. Gra jest obecnie dostępna dla graczy w Andorze, Austrii, Belgii, Francji (w tym regionach i społecznościach zamorskich), Irlandii, Wyspie Man, Liechtensteinie, Luksemburgu, Monako, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Format gry jest prosty: gracze wybierają pięć głównych liczb od 1 do 50 oraz dwie dodatkowe liczby, zwane „Lucky Stars”, z oddzielnej puli od 1 do 12. Aby wygrać jackpot, gracz musi trafić wszystkie siedem liczb pociągnięty. Nagroda wzrasta za każdym razem, gdy jackpot nie zostanie wygrany, co prowadzi do bardzo dużych jackpotów, często sięgających setek milionów euro.

Popularność EuroMillions wynika częściowo z dużych jackpotów i stała się jedną z najbardziej znanych loterii w Europie. Gra wydała na świat wielu multimilionerów i nadal przyciąga graczy perspektywą zwycięstw zmieniających życie.

Kiedy losowanie EuroMillions zostanie utrzymane?

Losowania loterii EuroMillions odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki o godzinie 20:45 czasu paryskiego. Wyniki loterii udostępniane są w piątki i wtorki o godzinie 23:00 i udostępniane sprzedawcom detalicznym i mediom. Możesz znaleźć najnowsze wyniki EuroMillions na większości witryn loteryjnych i możesz skorzystać z dedykowanego narzędzia sprawdzającego, aby upewnić się o dokładności liczb. To sprawdzenie szybko i łatwo ustali, czy wybrane liczby pasują do zwycięskiej kombinacji.

Loterie nie są już tak popularne w telewizji jak kiedyś, a wyniki loterii EuroMillions nie są już szeroko prezentowane w ogólnokrajowych programach telewizyjnych ani na pierwszych stronach gazet. Jednak dzięki internetowi są one teraz bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Kiedy odbędzie się SuperLosowanie EuroMillions?

Ze wszystkich losowań EuroMillions najbardziej chciałbyś wygrać SuperDraw. Bycie zwycięzcą EuroMillions to nie tylko kwestia wyboru, choć jeśli masz zamiar się bardziej postarać, to teraz jest na to odpowiedni moment.

Co więc dokładnie wyróżnia SuperDraw?

 • Jedną z korzyści jest to, że nagroda ma zawsze co najmniej dziewięć cyfr. To minimum sto milionów euro.
 • Wokół SuperLosowania EuroMillions panuje ogromne zainteresowanie i szum. Wywołuje to panikę przy kupowaniu losów na loterię i podnosi nagrodę do niewiarygodnych 100 milionów euro.
 • Jeśli jackpot EuroMillions nie zostanie wygrany, kumuluje się i szaleńcza pogoń za biletami trwa. Gdy osiągnie 190 000 000 euro, dalsze podwyżki zostaną wstrzymane.
 • SuperDraw przyniosło jedne z największych wygranych w historii EuroMillions, a wraz ze wzrostem popularności i dystrybucji loterii, losowania te zdarzają się coraz częściej.

Śledź najświeższe historie EuroMillions, aby dowiedzieć się, kiedy będą kolejne losowania.

Jak działa EuroMillions?

Wiele osób, które nigdy nie grały w loterię EuroMillions lub podobne loterie, może uznać to za mylące. Mogą się zastanawiać, jakiego rodzaju wsparcia zapewnia loteria działająca w wielu krajach Europy. Mogą również mieć pytania dotyczące tego, dlaczego niektóre kraje kwalifikują się do gier bonusowych, a inne nie. Ponadto, jeśli bilety można kupić wyłącznie od autoryzowanych sprzedawców, może nie być jasne, w jaki sposób można uzyskać do nich dostęp w Internecie.

Loteria EuroMillions nie jest własnością żadnej pojedynczej firmy. Zamiast tego jest to wspólny wysiłek największych krajowych operatorów loterii w krajach uczestniczących, takich jak Camelot w Wielkiej Brytanii. Każda firma została zatwierdzona przez odpowiednią loterię stanową do zapewniania legalnych gier loteryjnych. Łącząc swoje zasoby, stworzyli ogromną loterię – EuroMillions.

Kupując bilet na loterię EuroMillions w Wielkiej Brytanii, Camelot jako operator otrzymuje część wpływów. Dochód ten jest wykorzystywany do finansowania różnych projektów w Wielkiej Brytanii, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Brytyjskie Lotto. Podobnie, jeśli kupisz bilet we Francji lub innym kraju uczestniczącym, Twój zakup przyczyni się do finansowania projektów w tym kraju.

Operatorzy mogą oferować dodatkowe gry w celu zwiększenia sprzedaży. Na przykład Camelot może uruchomić dodatkową grę, aby wygenerować dodatkowy dochód, który z nawiązką pokryje dodatkowe wydatki. Jest to jeden ze sposobów określania gier bonusowych i oferowania ich kwalifikującym się krajom.

Dodatkowe wydarzenia EuroMillions w Wielkiej Brytanii

Irlandia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Austria, Belgia, Luksemburg i Szwajcaria to tylko niektóre z innych krajów oferujących loterię EuroMillions. Poniższe gry są jednak dostępne wyłącznie w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski milioner Maker

Jeśli kupisz los EuroMillions w Wielkiej Brytanii, automatycznie zostaniesz wpisany do losowania UK Millionaire Maker. Aby wziąć udział, wystarczy uiścić niewielką opłatę w wysokości 2,50 GBP.

Każda linia liczb na Twoim bilecie ma swój własny, niepowtarzalny dziewięciocyfrowy kod, który znajdziesz na dole biletu.

Aby zweryfikować wyniki w Millionaire Maker, możesz zanieść swój bilet do sprzedawcy w sklepie lub skorzystać z kontrolera EuroMillions. Jeśli grasz online, w przypadku wygranej otrzymasz powiadomienie e-mailem.

Aby ubiegać się o nagrodę o wartości 1 000 000 funtów, musisz poprawnie wprowadzić dziewięć znaków w określonej kolejności.

HotPicks w EuroMillions

EuroMillions HotPicks to loteria, w którą można grać niezależnie. Jednak jego wyniki opierają się na wynikach EuroMillions. Możesz wybrać od jednego do pięciu liczb głównych i spróbować dopasować je do zwycięskich liczb. Każde wejście kosztuje 1,50 GBP. Aby wygrać grę, konieczne jest dopasowanie wszystkich wybranych liczb do zwycięskich liczb.

Jeśli chcesz kupić bilety osobiście, musisz je kupić u autoryzowanego sprzedawcy zlokalizowanego w jednym z kwalifikujących się krajów. W rezultacie grecka organizacja loteryjna nie uczestniczy w loterii, nie może z niej czerpać korzyści ani nie jest zainteresowana sprzedażą losów w Grecji.

Gdzie pasują internetowe sklepy z loterią?

Specyfika funkcjonowania tych dostawców usług będzie się różnić w zależności od lokalizacji. Loterie państwowe są właścicielami kilku kasyn internetowych lub są za nie odpowiedzialne. Z drugiej strony, niektóre witryny umożliwiają „obstawianie wyniku” loterii w taki sam sposób, w jaki można obstawiać wynik meczu piłki nożnej.

Obstawianie działa podobnie jak zakup biletu na koncert. Ponadto zapewniają nagrody odpowiadające nagrodom dywizji EuroMillions. Wszystko wygląda dokładnie tak, jak u legalnego sprzedawcy.

Zasady EuroMillions

Gracze wybierają pięć głównych liczb od 1 do 50 oraz dwie liczby Lucky Star od 1 do 12. Aby wygrać, należy dopasować wybrane szczęśliwe liczby do wylosowanych. Jeśli trafisz wszystkie siedem liczb, wygrasz część jackpotu, który zaczyna się od 17 milionów euro (około 14 milionów funtów) i przechodzi, jeśli nie zostanie odebrany.

Oprócz jackpota istnieje 12 mniejszych poziomów nagród, więc możesz wygrać, nawet jeśli trafisz tylko dwie liczby główne.

Oto nagrody i kursy loterii EuroMillions.

Dopasowane liczbyUdział w funduszu nagródSzanseŚrednia kwota nagrody/losowanie
5 + 2 Szczęśliwe Gwiazdy50%1 na 139 838 16057 977 286,83 GBP
5 + 1 Szczęśliwa Gwiazda2,61%1 na 6 991 908268 955,13 funtów
50,61%1 na 3 107 514,6729 307,58 funtów
4 + 2 Szczęśliwe Gwiazdy0,19%1 na 621 502,931655,22 GBP
4 + 1 Szczęśliwa Gwiazda0,35%1 na 31 075,1597,43 GBP
3 + 2 Szczęśliwe Gwiazdy0,37%1 z 14 125,0756,55 GBP
40,26%1 na 13 811,1833,16 GBP
2 + 2 Szczęśliwe Gwiazdy1,30%1 w 985,4711,29 GBP
3 + 1 Szczęśliwa Gwiazda1,45%1 w 706,258,52 GBP
32,70%1 w 313,897,07 GBP
1 + 2 Szczęśliwe Gwiazdy3,27%1 w 187,715,76 GBP
2 + 1 Szczęśliwa Gwiazda10,30%1 na 49,274,47 GBP
216,59%1 w 21,92,71 GBP

Możliwe kombinacje liczb pozostają takie same niezależnie od całkowitej liczby graczy. Jeśli więcej niż jedna osoba wybierze zwycięskie liczby, pula zostanie rozdzielona pomiędzy nie.

Dlatego też, jeśli grasz o jackpot, a strategia polegająca na wybieraniu mniejszej liczby wspólnych liczb może zwiększyć Twoje szanse na wygraną.

Możesz także niech komputer wybierze losowo liczby. EuroMillions nazywa ten wybór szczęśliwym dipem.

Odbiór nagród EuroMillion

Aby odebrać nagrodę, musisz pokazać zwycięski bilet. Nagrody wygrane w EuroMillions można odebrać na kilka sposobów, w zależności od kraju. W poniższej tabeli szczegółowo opisano, kiedy zwycięzcy muszą odebrać nagrodę i jakie są konsekwencje niespełnienia tego obowiązku w określonym terminie.

KrajOkres reklamacyjnyCo dzieje się z nieodebranymi nagrodami
Austria3 lataFundusze wracały do ​​loterii przez trzy lata, zanim zostały wykorzystane na opłacenie zwiększonych kwot nagród.
Belgia20 tygodniSprowadzony z powrotem do belgijskiej loterii narodowej.
Francja60 dniUżywany do wspierania specjalnych promocji, dzięki którym w ciągu tygodnia powstała garstka milionerów.
Irlandia90 dniZwrócony irlandzkiej loterii narodowej w celu wykorzystania w reklamach jej gier, z których korzysta organizacja charytatywna.
Luksemburg60 dniWrócił do funduszu rezerwowego loterii.
Portugalia90 dniPrzekazano darowiznę organizacji charytatywnej Santa Casa da Misericórdia z siedzibą w Lizbonie, która prowadzi szpitale i wspiera inne szczytne cele.
Hiszpania3 miesiącePrzekazano do skarbu państwa.
Szwajcaria26 tygodniPrzekazane z powrotem na loterię w celu wykorzystania w przyszłości na cele charytatywne.
Wielka Brytania180 dniPrzekazano darowiznę na rzecz Funduszu Dobrych Celów Loterii Narodowej.

Jak wybrać strategię loterii EuroMillions

W losowaniu EuroMillions każda możliwa kombinacja liczb ma równe szanse na wybranie. Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, los z siedmioma losowo wybranymi liczbami równomiernie oddzielonymi ma takie same szanse na wygraną jak los z siedmioma kolejnymi liczbami.

Szanse na wygraną w EuroMillions są takie same, niezależnie od tego, czy do wybrania liczb skorzystasz z Lucky Dip, czy z internetowego przewodnika po loterii EuroMillions.

Jakie są najczęściej losowane liczby?

EuroMillions i inne najpopularniejsze wyszukiwane frazy w loteriach często skupiają się na najczęściej losowanych liczbach. Typowe zapytania w Google, Bing i innych wyszukiwarkach to „najlepsze liczby EuroMillions” i „jakie są najczęstsze liczby EuroMillions”.

Poniżej omówimy niektóre loty EuroMillions gorące i zimne liczby, które pomogą Ci określić, które z nich zagrać. Ale tu jest problem: niewiele z tego pomaga.

Nie ma żadnej korelacji pomiędzy przeszłymi wynikami EuroMillions a przyszłymi wynikami. Fakt, że dany los EuroMillions był w przeszłości kilkukrotnie losowany, nie gwarantuje, że w najbliższym czasie zostanie on wybrany ponownie.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoje szanse są takie same dla każdego zestawu liczb, dzieje się tak dlatego, że – jak już pokazaliśmy – tak jest. Niemniej jednak jest to dobra lektura i można w niej wyciągnąć kilka fascynujących spostrzeżeń na temat najgorętszych i najzimniejszych liczb EuroMillions.

Gorące i zimne liczby EuroMillion

Łatwo zauważyć, że najczęstsze i najrzadziej występujące liczby EuroMillions bardzo się różnią w ciągu pierwszych siedmiu lat losowania.

 • Mimo ponad 370 rysunków liczba „28” pojawiła się zaledwie 26 razy, natomiast liczba „50” – 54 razy.
 • Pięć lat później popularne stały się „28” i „50”, z odpowiednio 67 i 60 remisami.
 • W okresie od maja 2011 r. do września 2016 r. najczęściej pojawiała się cyfra 10 – aż 70 razy! Najrzadsza była liczba „41”, która pojawiła się zaledwie 38 razy.
 • Podczas 1225. losowania EuroMillions w 2019 r. najmniej popularną liczbą była liczba „46”, która pojawiła się mniej niż 100 razy, natomiast największą popularnością cieszyła się liczba „50”, która pojawiła się 145 razy.
 • Powyższe statystyki „wszech czasów” pokazują, że najniższa liczba wystąpiła w 7,8% przypadków, a najwyższa w 11,8% przypadków.
 • Oficjalne dane wykazały, że w 1225. losowaniu EuroMillions najrzadziej wybierano liczbę „46”, a drugą najzimniejszą liczbą była liczba „33”. Sugeruje to, że gracze patrzą na wcześniejsze wyniki EuroMillions, aby określić, które liczby zagrać.

Od czerwiec 2024 najczęściej losowanymi liczbami w loterii EuroMillions są:

 • Piłka numer 21, wylosowana 194 razy.
 • Piłka numer 23, wylosowana 193 razy.
 • Piłka numer 44, wylosowana 191 razy.
 • Piłka numer 19, wylosowana 190 razy.
 • Piłka numer 50, wylosowana 189 razy.

Liczby te występowały najczęściej w okresie pomiędzy pierwszym losowaniem w 2004 r. a ostatnim losowaniem w czerwiec 2024

Gorące i zimne szczęśliwe liczby w EuroMillions

Istnieje tylko 12 szczęśliwych gwiazd. Spojrzenie wstecz na poprzednie losowania EuroMillions pokazuje, jakiego trendu można się spodziewać.

 • Ponieważ liczba 12 pojawiła się w loterii EuroMillions dopiero we wrześniu 2016 r., pojawiła się najmniej.
 • Kolejne najniższe to 10 i 11, ale pojawiły się dopiero w maju 2011 r. Dlatego nie są uważane za „niskie” liczby.

W chwili pisania tego tekstu najczęściej losowana Lucky Star była tylko trzy razy częściej losowana niż druga najczęściej losowana Lucky Star i 47 razy częściej niż najrzadziej losowana Lucky Star.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Co to jest EuroMillions?

EuroMillions to popularna międzynarodowa loteria w Europie. Gracze wybierają pięć głównych liczb od 1 do 50 oraz dwie liczby „Lucky Stars” z oddzielnej puli od 1 do 12. Trafienie wszystkich siedmiu liczb wygrywa jackpot. Gra została wydana w 2004 roku i jest dostępna w kilku krajach europejskich.

Jak grać w EuroMillions?

Aby zagrać w EuroMillions, wybierasz pięć głównych liczb od 1 do 50 i dwie Szczęśliwe Gwiazdy od 1 do 12. Jeśli wybrane przez Ciebie liczby odpowiadają liczbom wylosowanym w loterii, wygrywasz nagrody. Im więcej liczb uda Ci się dopasować, tym większa będzie nagroda.

Jakie są szanse na wygraną w EuroMillions?

Szanse na wygranie jakiejkolwiek nagrody w EuroMillions wynoszą około 1 do 13. Jednak szanse na wygranie jackpota, który wymaga trafienia wszystkich pięciu głównych liczb i dwóch Szczęśliwych Gwiazd, wynoszą około 1 do 139 milionów.

Czy można grać w EuroMillions online?

Tak, w EuroMillions można grać online. Wiele autoryzowanych stron internetowych umożliwia zakup biletów i sprawdzenie wyników. Upewnij się, że korzystasz z legalnej i bezpiecznej witryny internetowej.

Czym jest SuperLosowanie EuroMillions?

SuperDraw EuroMillions to specjalne wydarzenie, w którym jackpot ustalany jest na ogromną kwotę, niezależnie od wyniku poprzedniego losowania. Pula nagród zaczyna się od około 100 milionów euro i może wzrosnąć do maksymalnie 190 milionów euro.

W jaki sposób następuje kumulacja jackpota EuroMillions?

Jeśli żaden gracz nie zdobędzie jackpota w losowaniu, nagroda przechodzi na następne losowanie, zwiększając wielkość jackpota. Trwa to do momentu, aż gracz wygra lub jackpot osiągnie maksymalny limit.

Co dzieje się z nieodebranymi nagrodami EuroMillions?

Nieodebrane nagrody EuroMillions są traktowane inaczej w każdym kraju uczestniczącym. Ogólnie rzecz biorąc, po upływie określonego czasu nieodebrane nagrody są zwracane do funduszu loterii w celu wykorzystania w przyszłych losowaniach lub wykorzystywane do specjalnych promocji lub celów charytatywnych.

Czy w EuroMillions są jakieś dodatkowe gry?

Tak, w niektórych krajach obok loterii EuroMillions oferowane są dodatkowe gry. Na przykład w Wielkiej Brytanii gracze mogą wziąć udział w konkursach UK Millionaire Maker i EuroMillions HotPicks, które oferują dodatkowe szanse na wygranie nagród.

Kim jest brytyjski milioner Maker?

UK Millionaire Maker to dodatkowa gra dla graczy brytyjskiej loterii EuroMillions. Do każdego losu EuroMillions w Wielkiej Brytanii dołączony jest unikalny kod, a jeśli Twój kod będzie zgodny z wylosowanym, wygrasz 1 milion funtów.

W jaki sposób wypłacane są nagrody EuroMillions?

Nagrody EuroMillions są zazwyczaj wypłacane jednorazowo i w większości krajów uczestniczących w loterii są wolne od podatku. Jednakże metody płatności i skutki podatkowe mogą się różnić, dlatego ważne jest, aby sprawdzić szczegółowe zasady obowiązujące w Twoim kraju.