Najlepszy El Gordo Loteria w 2024

El Gordo to po hiszpańsku „Wielka” i jest to nazwa zwykle nadawana hiszpańskiej loterii bożonarodzeniowej (chociaż, aby być uczciwym, oficjalna hiszpańska nazwa to Sorteo Extraordinario de Navidad lub Lotería de Navidad. Jest rozgrywana co roku 22 grudnia, i jest to największa hiszpańska loteria – stąd jej nazwa.Trzeba powiedzieć, że ściśle rzecz biorąc, termin El Gordo odnosi się do głównej nagrody w każdej hiszpańskiej loterii.

(Wyrażenie to może być również dość obraźliwe, aby opisać osobę jako „grubą” – ale nie będziemy o tym tutaj myśleć. Patrząc pod kątem nagród pieniężnych, jest to największa loteria na świecie. Bilety kosztują 20 euro , 70% całej sprzedaży biletów jest rozdzielanych jako nagrody pieniężne, a sprzedanych jest tak wiele biletów, że 2,31 miliarda euro jest dostępnych na nagrody i 720 milionów euro na nagrodę główną („El Gordo”).

Najlepszy El Gordo Loteria w 2024
Evelyn Thompson
ExpertEvelyn ThompsonExpert
ResearcherAishwarya NairResearcher

Gdzie kupić bilety na El Gordo

Łatwo jest kup los na loterię online dla El Gordo. Strona jest łatwa do znalezienia i przyjazna. W przeciwieństwie do wielu loterii, nie musisz być rezydentem Hiszpanii – jeśli w kraju, w którym mieszkasz, kupowanie losów lotto jest legalne, władze w Hiszpanii z przyjemnością przyjmą Twoje pieniądze i równie chętnie wyślą Ci Twoje wygrane, jeśli będziesz miał szczęście.

Historia El Gordo

El Gordo to specjalne losowanie Lotería Nacional, hiszpańskiej loterii narodowej prowadzonej przez Loterías y Apuestas del Estado, która jest własnością hiszpańskiego rządu. Jego historia ma długą historię; w rzeczywistości tylko jedna loteria na świecie działa dłużej niż Lotería Nacional, której pierwsze losowanie odbyło się 4 marca 1812 r., a pierwsze losowanie bożonarodzeniowe 18 grudnia 1812 r. Od 1892 r. nosi nazwę Sorteo de Navidad.

Czy El Gordo jest legalne?

To legalne w Hiszpania, o ile masz ukończone 18 lat. Jeśli nie jesteś w Hiszpanii, uważaj! Istnieje długa historia ludzi na całym świecie, którzy otrzymują listy z zaproszeniem do zakupu biletów w El Gordo i zapewniają ich, że nadawca listu jest oficjalnym agentem. W rzeczywistości żadna legalna hiszpańska loteria ani agent legalnej hiszpańskiej loterii online nigdy nie wyśle takiego listu – ani e-maila, powiadomienia WhatsApp, wiadomości tekstowej, ani żadnego innego rodzaju komunikacji – do kogoś spoza Hiszpanii.

Dlaczego nie? Ponieważ El Gordo, podobnie jak wszystkie inne legalne hiszpańskie loterie, jest otwarte tylko dla mieszkańców Hiszpanii. Nie musisz być obywatelem, ale musisz tam mieszkać. I nie na wakacjach – Hiszpania musi być Twoim stałym miejscem zamieszkania. Tak długo, jak spełniasz ten wymóg, tak, El Gordo jest całkowicie legalne.

Oszustwa stają się dość częste w związku z El Gordo. Coraz częściej zgłaszany jest list, a coraz częściej e-mail informujący odbiorcę, że nadawca – podający się za legalnego, autoryzowanego agenta hiszpańskich loterii krajowych – kupił los w El Gordo za odbiorca (był taki rodzaj?) i – świetna wiadomość! – bilet wygrał!

Wystarczy, że odbiorca prześle swoje dane bankowe, a pieniądze zostaną przelane na jego konto. Bardzo hojny nadawca tego komunikatu zatrzyma tylko 10% wygranych na pokrycie kosztów. Powinieneś traktować jeden z tych e-maili lub listów dokładnie tak, jak traktujesz każdą inną prośbę o informacje o swoim koncie bankowym: zignoruj ją.

Powiedziawszy to wszystko, nie jest to niemożliwe dla kogoś, kto nie mieszka w Hiszpanii, ale jest zdeterminowany, aby mieć trzepotanie na El Gordo. Istnieją strony internetowe, które ustawiają adresy, dzięki którym są rezydenci w krajach, które w rzeczywistości nie są tam, gdzie mieszkają.

Wybór właściwej witryny jest ważny, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, równie dobrze mogłeś odpowiedzieć na jedno z tych oszustw, o których właśnie mówiliśmy – i tak właśnie zrobiłeś. Ale dokonaj właściwego wyboru, a przekonasz się, że masz do czynienia z organizacją, która jest uczciwa, która naprawdę zainwestuje Twoje pieniądze w Twoim imieniu i naprawdę podzieli się z Tobą wygranymi.

Jak grać w El Gordo

Krótka odpowiedź brzmi: kup bilet. Kiedy już to zrobisz, reszta wymyka się z twoich rąk. Tak działa loteria. Przede wszystkim bilety są podzielone na dziesięć części (tzw. „decimos”) i możesz kupić wszystko, od jednej części do całego biletu.

Liczby są losowane przez uczniów szkoły San Ildefonso, która na początku tej tradycji była zarezerwowana dla osieroconych dzieci urzędników państwowych. Inną powiązaną tradycją było to, że zwycięzcy przekazują część pieniędzy z nagród na rzecz szkoły. Gdy dzieci losują liczby, śpiewają wyniki. Całość transmitowana jest w telewizji.

Dzieci korzystają z dwóch dużych sferycznych klatek, w pierwszej z nich znajduje się 100 000 małych drewnianych kulek, każda z unikalnym 5-cyfrowym numerem biletu, od 00000 do 99999, a w drugiej 1807 małych drewnianych kulek, z których każda stanowi nagrodę napisane w euro:

  • 1 piłka do pierwszej nagrody
  • 1 piłka do drugiej nagrody
  • 1 piłka do III nagrody
  • 2 kule do czwartej nagrody
  • 8 kulek do piątej nagrody
  • 1794 kule do małych nagród

Jakie są szanse na wygraną El Gordo?

Ogólne szanse na wygranie nagrody są całkiem dobre i wynoszą 1:6,5. Oczywiście obejmuje to prawie 1800 małych nagród; ale szanse na wygranie dużej oraz drugiej i trzeciej nagrody wynoszą 1 na 100 000, co jest znacznie lepsze niż szanse na wygranie głównej nagrody w wielu największych losowaniach loterii na świecie.

To spada do 1 na 50 000 za czwartą nagrodę i 1 na 12 500 za piątą. Powodem, dla którego te szanse są lepsze niż w przypadku wielu innych losowań, jest to, że 70% wszystkich sprzedaży losów jest zwracanych w formie nagród – a to wysoki odsetek według międzynarodowych standardów.

Wskazówki i porady dotyczące gry w El Gordo

Wskazówka numer jeden powinna prawdopodobnie brzmieć: Jeśli nie mieszkasz w Hiszpanii, przenieś się tam. następnym może być wcześniejszy zakup biletu. Bilety trafiają do sprzedaży na miesiące przed świętami, liczba, która zostanie sprzedana jest duża, ale nie nieskończona – to loteria i jest moment, w którym sprzedaż się skończy – więc jeśli chcesz wygrać, najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że czekasz zbyt długo i wszystkie bilety zniknęły. Kup cały bilet. I rozważ znalezienie jednej z tych witryn, które:

  • Pozwalają na zakup biletu tak, jakbyś był rezydentem Hiszpanii, nawet jeśli nie jesteś; oraz
  • Uruchom El Gordo konsorcjum lotto.

Jeśli dołączysz do konsorcjum, podzielisz się jego wygranymi. Tak, dostaniesz mniej, niż byś miał, gdybyś kupił cały pojedynczy bilet, który wygrał główną nagrodę – ale szanse na wygraną będą znacznie wyższe.

About the author
Evelyn Thompson
Evelyn Thompson
About

Evelyn Thompson, czyli „Lucky Evie”, jak jest znana w LottoRanker, łączy swój brytyjski analityczny sposób myślenia z pasją do liczb, aby zapewnić czytelnikom najlepsze strategie loteryjne. Na urokliwych ulicach Londynu przegląda dane dotyczące loterii, upewniając się, że gracze mają wszystko, czego potrzebują, aby podejmować świadome decyzje.

Send email
More posts by Evelyn Thompson