Najlepszy Austria Lotto Loteria w 2024

Austriacy grają w wiele krajowych loterii i Euromillions w całej Europie, ale zdecydowanie najpopularniejszą loterią domową jest Austria Lotto znane jako Lotto 6/45. Jak sama nazwa wskazuje, wymaga to od graczy wybrania 6 z 45 liczb podczas losowań odbywających się dwa razy w tygodniu w środę i niedzielę, co kosztuje tylko 1,2 euro.

Ma minimalny jackpot w wysokości 1,5 miliona euro, który można kumulować nieograniczoną liczbę razy, a najwyższa wypłacona kumulacja wyniosła 14,9 miliona euro w 2018 roku. Gracze mają również możliwość dodania 2 dodatkowych gier, jeśli chcą.

Najlepszy Austria Lotto Loteria w 2024
Isabella Garcia
ExpertIsabella GarciaExpert
ResearcherAishwarya NairResearcher

Gdzie kupić bilety na Austria Lotto?

Jak kupić los na austriacką loterię jest proste, ponieważ losy na austriacką loterię można kupić osobiście, online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Z ponad 5000 licencjonowanymi agentami loterii rozprzestrzenił się w całej Austrii, gracze w kraju wiedzą, jak łatwo kupić los na lotto w Austrii u pobliskiego sprzedawcy.

Alternatywnie, Austriacy mogą zarejestrować się do gry na win2day.at do kup los na loterię online. Lotto 6/45 jest również dostępne jako aplikacja, w której po zakupie zostanie wystawiony elektroniczny paragon. Gracze z innych krajów mogą grać w Lotto 6/45 online za pośrednictwem strony internetowej strony trzeciej.

Historia Austria Lotto

W Austrii istnieje wielowiekowa historia hazardu, a pierwszą loterią była loteria Genova w 1751 roku. Loterie były początkowo prowadzone przez prywatną firmę, ale później zostały przejęte przez rząd. Loterie są jedyną formą hazardu w Austrii, która zawsze była legalna, w przeciwieństwie do innych form hazardu, których status był legalny i nielegalny.

Chociaż loterie zawsze były legalne, nie zostały uregulowane aż do 1986 r. wraz z uchwaleniem austriackiej ustawy o grach hazardowych (GspG). Celem było nadzorowanie branży, aby upewnić się, że wszystkie loterie działają uczciwie. Firma Austrian Lottery Toto (później zmieniona na Austrian Lottery Company w 1991 r.) została założona i otrzymała prawa do prowadzenia loterii w Austrii.

Lotto 6/45 była jedną z pięciu loterii, które zostały założone w 1986 roku przez spółkę państwową. Początkowo w Lotto 6/45 grywano raz w tygodniu, ale ze względu na swoją popularność zaczęto go organizować dwa razy w tygodniu.

Format gry pozostał niezmieniony od samego początku. Co ciekawe, w 1990 r. jedyną koncesję, jaka miała zostać wydana, została przyznana Austriackiej Firmie Lotteryjnej (Osterreichische Lotterien), czyniąc prowadzenie austriackich loterii monopolem państwowym do dziś.

Czy Austria Lotto jest legalne?

Loterie zawsze były legalne w Austrii i są regulowane przez państwowe loterie austriackie na mocy austriackiej ustawy o grach hazardowych z 1986 roku. Gracze w Austrii muszą mieć ukończone 18 lat, aby legalnie grać w loterię w Austrii.

Aby grać w lotto online na jedynej licencjonowanej stronie austriackiej loterii online, win2day.at, musisz być rezydentem Austrii i posiadać austriackie konto bankowe. Gracze spoza Austrii mogą grać legalnie, kupując los na loterię online za pośrednictwem agenta strony trzeciej.

Jak grać w Austriackie Lotto

Lotto 6/45 losowane jest dwa razy w tygodniu w środy i niedziele w Wiedniu, stolicy Austrii. Gracze po prostu wybierają 6 liczb z puli liczb 1-45.

Niezależnie od tego, czy grasz z biletem fizycznym, czy wirtualnym, gracze otrzymają siatkę liczb 1-45, w której gracze muszą zaznaczyć pola swoich wybranych liczb. W dniu losowania z bębna zostanie wylosowanych 6 piłek, z których jedna dodatkowa będzie piłką bonusową. Jeśli gracze pasują do wszystkich pierwszych 6 liczb, są zwycięzcami jackpota.

Istnieją dwie dodatkowe gry, które można dodać do kuponu, po prostu zaznaczając pola Joker i Lotto Plus, aby dać więcej możliwości wygranej. Lotto Plus pozwala graczom ponownie zagrać te same 6 numerów w kolejnym losowaniu, ale bez wylosowana piłka bonusowa.

Za dodatkowe 0,50 euro i szansę na wygranie do 150 000 euro gracze wygrają nagrodę, jeśli trafią co najmniej 3 liczby. W przypadku gry The Joker gracze nie muszą wybierać żadnych liczb, ponieważ 6-cyfrowy numer seryjny kuponu lotto działa jako liczby gracza. Aby wygrać grę Joker, gracze muszą mieć wszystkie 6 liczb we właściwej kolejności.

Jakie są szanse na wygranie Austria Lotto?

Niezależnie od tego, czy gracze grają w Lotto 6/45 osobiście, czy jako loteria online, szanse są bardzo korzystne w porównaniu z innymi krajowymi loteriami. Ogólne szanse na wygranie nagrody w jednym z 8 poziomów nagród tej loterii wynoszą 1 do 12.

Szanse na wygranie jackpota wynoszą 1 do 8 145 060, co jest bardzo dobre w porównaniu do Euromilionów z kursem 1 na prawie 140 milionów. Oczywiście jackpot jest znacznie wyższy w Euromillions, a bilety kosztują więcej.

Nagroda drugiego stopnia wymaga dopasowania 5 kulek i kulki bonusowej za znacznie lepsze szanse 1 do 1357,510, aby wygrać 5/6 cyfrową sumę. Szanse spadają wraz ze spadkiem poziomu nagród. Najniższy poziom nagród wymaga po prostu dopasowania kulki bonusowej z kursem 1 do 16, aby otrzymać cenę biletu z powrotem.

Opcje wypłaty, jeśli wygrasz grę

Wszystkie nagrody muszą zostać odebrane w ciągu 3 lat od zwycięskiego losowania, co sprawia, że jest to najdłuższy czas na odebranie nagrody. Wygrane w wysokości 1000 euro lub mniej można odebrać od licencjonowanych sprzedawców lotto w całym kraju.

Wygrane od 1000 do 80 000 euro będą wymagały od zwycięzcy wypełnienia formularza roszczenia przed odczekaniem 4 tygodni na otrzymanie płatności. Wygrane powyżej 80 000 euro należy odebrać osobiście w Biurze Obsługi Klienta Austrian Lotteries w Wiedniu. Wszystkie wygrane są wypłacane w formie ryczałtów bez dostępnych rent.

Lotto 6/45 to jedna z najlepszych loterii online, ponieważ wszystkie wygrane są wolne od podatku. Jednak gracze z innych krajów powinni sprawdzić, czy podatek będzie należny w ich własnym kraju, jeśli wygrają nagrodę. Gracze online automatycznie otrzymają wygrane na swoje konto loterii online lub bezpośrednio na swoje konto bankowe, w zależności od kwoty, i zostaną o tym poinformowani e-mailem.

Wskazówki i porady dotyczące gry w Austria Lotto

Wszyscy gracze w trybie online lub offline mogą zwiększyć swoje szanse na wygraną, kupując więcej biletów, grając w ramach konsorcjum i grając w 2 gry drugorzędne. Kupowanie większej liczby biletów oczywiście daje graczowi większe szanse na wygraną, ponieważ gra z większą liczbą kombinacji liczb.

Gra z syndykatem pozwala członkom konsorcjum na zakup znacznie większej liczby biletów, niż gdyby grali indywidualnie, co daje jeszcze większe szanse na wygraną. Granie w 2 gry drugorzędne daje większe szanse na wygraną i za stosunkowo niewielką kwotę dodatkowych pieniędzy.

Gracze online mogą naprawdę zwiększyć swoje szanse na wygraną, stawiając kombinację lub zakład systemowy. Oznacza to wybranie do 12 liczb zamiast zwykłych 6 liczb. Te dodatkowe liczby spowodują więcej gier, ponieważ zostaną rozegrane wszystkie możliwe kombinacje 12 liczb. Więcej gier statystycznie oznacza większe szanse na wygraną, więc dodatkowe pieniądze mogą być tego warte.

Gracze online mogą również skorzystać z wykupienia subskrypcji w swojej witrynie loterii online. Pomoże to graczowi wziąć udział w dowolnej liczbie losowań przez określony czas, upewniając się, że gracz nie zapomni grać na loterii.

About the author
Isabella Garcia
Isabella Garcia
About

Isabella Garcia, czule nazywana „Lucky Lotti” w LottoRanker, łączy swój południowoamerykański styl z głęboką wiedzą na temat globalnych loterii. Z skąpanych w słońcu plaż Rio Isabella rozszyfrowuje zawiłości loterii, dostarczając graczom najlepszych wskazówek i wskazówek.

Send email
More posts by Isabella Garcia