Wiadomości

February 12, 2024

Potencjalna legalizacja zakładów sportowych, loterii i kasyn w Alabamie: szansa na zmianę zasad gry

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Alabama jest o krok od potencjalnej legalizacji zakładów sportowych, loterii stanowej i utworzenia nawet 10 kasyn. Oczekuje się, że w tym tygodniu głosowanie nad proponowanymi przepisami dotyczącymi gier hazardowych będzie stanowić pierwszą próbę legalizacji od czasu odrzucenia loterii w 1999 r.

Potencjalna legalizacja zakładów sportowych, loterii i kasyn w Alabamie: szansa na zmianę zasad gry

Możliwa legalizacja

Jeśli ustawa przejdzie przez legislatorów, mieszkańcy Alabamy będą mogli głosować w tej sprawie w nadchodzących wyborach powszechnych w listopadzie. Celem legislacji jest utworzenie loterii państwowej obejmującej zakłady sportowe offline i online oraz otwarcie 10 nowych kasyn oferujących gry stołowe i automaty do gier.

Procesy legislacyjne

Ustawodawstwo złożone w Izbie Reprezentantów składa się z dwóch dodatkowych projektów ustaw. Jedna ustawa zostanie przedłożona Konstytucji Alabamy i będzie stanowić podstawowe ustawodawstwo legalizujące hazard w stanie. Drugi projekt ustawy obejmie szczegóły operacyjne i lokalizacyjne proponowanych kasyn.

Wsparcie i akceptacja

Andy Whitt, przedstawiciel Partii Republikańskiej i przywódca twórców ustawy, spodziewa się, że komisja podejmie decyzję w tym tygodniu. Aby odnieść sukces, zwolennicy będą potrzebować wsparcia zarówno Republikanów, jak i Demokratów.

Lokalizacje kasyn

Spośród 10 proponowanych kasyn trzy będą zlokalizowane na terenach plemiennych należących do Indian Poarch Band of Creek. Kasyna te będą zlokalizowane w Atmore, Wetumpka i Montgomery. Pozostałe sześć kasyn zostanie zlokalizowanych w hrabstwach Jefferson, Greene, Mobile, Macon, Lowndes i Houston. Ostateczna licencja zostanie wydana Poarch Creeks na budowę kasyna na terenach nieplemiennych.

Korzyści dla państwa

Zgodnie z proponowanymi przepisami dochody z gier będą opodatkowane stawką 24%, a dochody z zakładów sportowych – stawką 17%. Choć oficjalne oczekiwania dotyczące dochodów nie są znane, zwolennicy szacują, że państwo mogłoby zarobić ponad 800 milionów dolarów rocznie.

Wygenerowane przychody zostaną przeznaczone na dwa nowe fundusze: Fundusz Loterii Edukacyjnej oraz Fundusz Powierniczy Gier. Ustawodawcy będą mieli prawo określić, w jaki sposób fundusze te będą wykorzystywane każdego roku.

Fundusze wesprą przede wszystkim edukację, w tym stypendia dla dwuletnich uczelni, techników, szkół lokalnych oraz programy badawcze na uczelniach. Dodatkowo środki zostaną przeznaczone na programy wiejskiej opieki zdrowotnej, pomoc dla osób o niskich dochodach, projekty infrastrukturalne, takie jak drogi i mosty, oraz utrzymanie parków państwowych.

Regulacja i nadzór

Proponowana działalność hazardowa w Alabamie będzie regulowana przez Alabama Gaming Commission, nowo utworzoną agencję odpowiedzialną za wydawanie licencji i nadzorowanie wszelkiej działalności hazardowej. Komisja będzie się składać z dziewięciu członków i będzie obejmować Wydział ds. egzekwowania przepisów dotyczących gier. Ponadto siedmioosobowy zarząd będzie nadzorował Alabama Lottery Corporation.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Odsłanianie przyszłości: globalny rynek loterii wzrośnie do 430,4 miliarda dolarów do 2031 roku
2024-05-15

Odsłanianie przyszłości: globalny rynek loterii wzrośnie do 430,4 miliarda dolarów do 2031 roku

Wiadomości