Wiadomości

March 8, 2022

Pięć dziwnych przypadków zwycięzców loterii

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Odkąd loterie stały się najważniejszą rzeczą, zwycięzców jest niezliczona ilość. Mega Millions, EuroMillions, Powerball i cała reszta zwróciły uwagę na niegdyś nieznane osoby. Ale ta grupa ma różne postacie. Istnieje wiele historii sukcesu zwycięzców lotto, a także dziwnych. W tym artykule przedstawiono pięć dziwnych historii zwycięzców loterii.

Pięć dziwnych przypadków zwycięzców loterii

Gerald Muswagon

Jedną z najdziwniejszych historii lotto jest Gerald Muswagon, zwycięzca loterii o wartości 10 milionów dolarów w losowaniu w 1998 roku. Kiedy mężczyzna z rodziny Winnipeg zgarnął nagrodę, poszedł na zakupy, kupując eleganckie samochody swojej rodzinie i przyjaciołom oraz inwestując w pałacowy dom, który był w trybie imprezowym 24/7. Był również zaangażowany w kilka incydentów z prawem, od jazdy pod wpływem alkoholu po napaść na tle seksualnym. W końcu zbankrutował i zaczął wykonywać podrzędne prace, aby przetrwać, zanim później odebrał sobie życie. Siedem lat po trafieniu na loterię Muswagon zniknął.

Urooj Chan

Innym tragicznym zakończeniem był Urooj Khan, który zginął dla swojej fortuny, ale rzeczywista przyczyna jego śmierci wyszła wiele lat później. Khan był odnoszącym sukcesy biznesmenem w branży pralni chemicznej, kiedy w 2012 roku wygrał loterię Illinois Lottery o wartości 1 miliona dolarów. 

Zdecydował się na ryczałt 424 500 dolarów zamiast renty. Nie wiedział, że pieniądze doprowadzą do jego morderstwa. Niestety Khan zmarł w niecały miesiąc po wygraniu na loterii. Co ciekawe, zmarł dzień po wysłaniu czeku. To, co uznano za śmierć naturalną, później okazało się zatruciem cyjankiem.

Jack Whittaker

Jackpot na loterii nie powinien być źródłem problemów, ale nie dla Jacka Whittakera, zwycięzcy Powerball o wartości 314,9 miliona dolarów. W momencie, gdy trafił w dziesiątkę, Whittaker był wart około 17 milionów dolarów i prowadził całkiem dobre życie jako prezes najlepiej prosperującej firmy wykonawczej. Ale kiedy zgarnął wygraną w lotto, rozpętało się piekło. 

Cytuje się, że Whittaker mówi, że nie było kontroli nad chciwością odkąd wygrał na loterii. Rozlał pieniądze i zmarnował je w klubach ze striptizem. Stał się alkoholikiem i często wdawał się w bójki i problemy z prawem. W chwili jego śmierci w 2020 roku poinformowano, że Whittaker był spłukany.

Billie Bob Harrell Jr.

Pracownik Home Depot Billie Bob Harrell Jr. widział reklamy lotto w telewizji, billboardy, strony lotto, a nawet gazety i stały się stałymi. Kiedy trafił jackpot w wysokości 31 milionów dolarów, oznaczało to, że nie zamierza dalej zaopatrywać się w półki. Zamiast tego rozpoczął wygórowane życie, rozdając pieniądze przyjaciołom i rodzinie, kościołom i organizacjom charytatywnym. 

Harrell nie zdawał sobie sprawy, że wszyscy chcieli jego pieniędzy. W pierwszym roku sprawy zaczęły się psuć, gdy dowiedział się, że nie ma już pieniędzy. Jego małżeństwo zaczęło podupadać i w końcu musiał wykonywać podrzędne prace, aby związać koniec z końcem. Wreszcie, z frustracji, Harrell zastrzelił się niecałe dwa lata po wygraniu na loterii.

Abraham Szekspir

Życie dorywczego robotnika Abrahama Szekspira zmieniło się, kiedy wygrał Florida Lotto, wygrywając 17 milionów z 31 milionów jackpota. Kłopoty zaczęły się, gdy jego współpracownik, u którego kupił bilety, pozwał go. Niestety to nie koniec jego kłopotów. 

Zaczął beztrosko wydawać pieniądze i zaledwie kilka miesięcy po wygranej na loterii, jego jedyną pozostałą własnością był dom za milion dolarów i kilka samochodów. W 2009 roku uznano go za zaginionego, ale w następnym roku znaleziono go martwego. Znajoma Dorice Moore została skazana za morderstwo i skazana na dożywocie. Jaki był jej motyw? Pieniądze Szekspira, które zdefraudowała.

Powyższe to niektóre z najdziwniejszych historii zwycięzców loterii. Inna dziwna, ale zabawna historia dotyczy hiszpańskiej reporterki Natalii Escudero. Była tak podekscytowana zdobyciem zwycięskiego biletu, że rzuciła pracę w telewizji na żywo tylko po to, by zdać sobie sprawę, że wygrała tylko 5500 $.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Zwycięskie liczby w Powerball z losowania z 6 kwietnia: Czy ktoś wygrał jackpot o wartości 1,30 miliarda dolarów?
2024-04-07

Zwycięskie liczby w Powerball z losowania z 6 kwietnia: Czy ktoś wygrał jackpot o wartości 1,30 miliarda dolarów?

Wiadomości