Wiadomości

March 22, 2022

Największe nieodebrane bilety na loterię

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Loterie istnieją już od dziesięcioleci, a dziesiątki zwycięzców ubiegają się o duże nagrody pieniężne. Ale potem niektóre duże wygrane pieniężne nie zostały odebrane z tego czy innego powodu. W tym podsumowaniu poznaj jedne z największych nieodebranych losów na loterię w historii lotto.

Największe nieodebrane bilety na loterię

1. EuroMillions - 64 mln £

EuroMillions to największy jackpot na świecie, ale niestety jednemu ze zwycięzców nie udało się odebrać swojej fortuny. Gracz kupił bilet w sklepie znajdującym się w okolicy Stevenage i Hitchin w 2012 roku. Ale nawet po kilku apelacjach, na strony lotto a nawet kampania billboardowa, kupujący bilet nigdy się nie zgłosił. 

Pozostaje to największa nieodebrana nagroda na loterii, a najważniejsze pytanie brzmi: czy kupujący bilet wie, że ma zwycięski los, czy został on zgubiony? Wszystko powiedziane i zrobione, bilet stracił ważność, a pieniądze zostały wydane na cele charytatywne. Co ciekawe, ten jackpot wygrał dwa losy. Na szczęście drugi właściciel biletu odebrał swoją nagrodę.

2. Powerball — 77 milionów dolarów

Druga co do wielkości nieodebrana nagroda w loterii dotyczy Powerball, jednej z największych loterii w Stanach Zjednoczonych. Bilet zakupiony w Gruzji na postoju ciężarówek w Tallapoosa wygrał 77 milionów dolarów w losowaniu w 2011 roku. Niestety, po 180 dniach nikt nie przyszedł po nagrodę, więc pieniądze wróciły do uczestniczących stanów. 

Więc gdzie poszedł kupujący? Czy wiedzieli, że wygrali, czy to kolejny przypadek zgubienia biletu? Czy zwycięzca zgubił bilet w małym miasteczku o południowym uroku, czy nadal jest gdzieś ukryty? Nikt nie wie!

3. Mega Millions - 68 Milionów $

Po trzecie, na tej liście znajduje się przypadek kupującego bilet z Nowego Jorku. Nieznany zwycięzca kupił los Mega Millions w Nowym Jorku na losowanie w 2002 roku. Mimo że Fritzner Bechette przyszedł po nagrodę po wygaśnięciu biletu, powód, dla którego nie odebrał nagrody, był słaby. Niezależnie od tego, czy to prawda, czy fałsz, lekcja pozostaje, nie zgub losu na loterię. 

Po długim przeciąganiu liny na salach sądowych okazało się, że Fritzner Bechette był oszustem. Urzędnicy nie znaleźli biletu pasującego do jego opisu, więc skończył z niczym. Prawdziwy zwycięzca może nadal istnieć, nie wiedząc, że byłby milionerem dwie dekady temu.

4. SuperLotto Plus – 63 miliony dolarów

Kolejny dziwaczny przypadek nieodebranej loterii miał miejsce niedawno w 2016 roku, kiedy kupon SuperLotto kupiony w Kalifornii zdobył fajne 63 miliony dolarów.

Po 180-dniowym wygaśnięciu inny oszust, Brandy Milliner, wyszedł z broni palnej, że jest faktycznym zwycięzcą lotto, a nawet wręczył los. Po przesłaniu biletu otrzymał nawet wiadomość z gratulacjami. Ale prawda wyszła na jaw po dogłębnej analizie. Nie był prawowitym zwycięzcą, ponieważ jego bilet nigdy nie pasował do zwycięskiego biletu!

5. Powerball — 51,7 miliona dolarów

Na piątym miejscu na tej liście największych nieodebranych loterii znajduje się los na loterię Powerball zakupiony w Indianie w 2002 roku. Warty 103 miliony dolarów jackpot nie został odebrany przez drugiego zwycięzcę, chociaż drugi zwycięzca zgłosił swój udział w wysokości 51,7 miliona dolarów. Nawet po emisji reklam bilet w końcu stracił ważność, a jeden szczęśliwy gracz z Indiany miał pecha!

Zawijanie

Powyższe są największymi nieodebranymi losami w historii lotto. Kolejną wartą wzmianki jest los na Mega Millions o wartości 46 milionów dolarów, kupiony w Nowym Jorku w 2006 roku. Jaka jest więc wielka lekcja z tego podsumowania - nigdy nie zgub losu na loterię i, co ważne, nigdy nie przegap losowania. 

Co ciekawe, niektórzy szczęśliwi gracze przegapili losowanie, ale mimo to przekroczyli datę ważności biletu. Na przykład legalny nabywca biletu odebrał nagrodę loterii Powerball w wysokości 369,9 miliona dolarów, ale potem przez dłuższy czas nie została odebrana.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Objawy mogą wpływać na nasze codzienne życie, ale leczenie jest dostępne!
2024-05-20

Objawy mogą wpływać na nasze codzienne życie, ale leczenie jest dostępne!

Wiadomości