Wiadomości

September 6, 2022

Największe kumulacje w loterii w 2022 r.

Clara Williams
WriterClara WilliamsWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser

Większość graczy lotto ma oczy nastawione na zdobycie dużej wygranej. Chociaż zawsze istnieje szansa na zostanie milionerem z dnia na dzień, tak długo, jak ktoś próbuje, to marzenie pojawia się tylko wśród nielicznych szczęśliwców.

Największe kumulacje w loterii w 2022 r.

Wygranie na loterii to jedno, ale trafienie na największą loterię to inna historia. Jackpoty mają różne kształty i rozmiary. Niektóre loterie online są znani z wysokich początkowych jackpotów, podczas gdy inni osiągają rekordowe liczby dzięki mechanice gry, takiej jak liczba aktywnych graczy lub czas trwania jackpota.

Największe jackpoty na świecie

Zanim zagłębisz się w niektóre z największych dzisiejszych jackpotów, koniecznie zajrzyj do niektórych z największych dostępnych obecnie jackpotów startowych.

W idealnym przypadku początkowy jackpot to początkowa kwota jackpota, zwykle resetowana po wygranej. Większość loterii z początkowymi kwotami jackpota rośnie z każdym kumulacją, aż kwota jackpota osiągnie górny limit loterii.

Z biegiem lat większość loterii z największą kwotą początkową, które stają się największe, pochodzi z Europy i Ameryki. Nic więc dziwnego, że większość fanów loterii nadąża za największymi jackpotami w Europie i Ameryce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niektórych z największych jackpotów w Ameryce i Europie.

Największe na świecie jackpoty

Mega Millions Jackpot

The Mega Miliony Jackpot to jedna z największych gier Jackpot w Ameryce. Ta loteria przeprowadza swoje losowania dwa razy w tygodniu, dając graczom szansę na wygranie Jackpota i innych nagród pieniężnych. Gracze muszą kupić bilet za 2 $ i wybrać sześć liczb z oddzielnych puli, pięć białych kul i szóstą złotą megakulę, aby zagrać.

20 lipca 2022 r. kumulacja Mega Millions wzrosła do rekordowej wartości 630 milionów dolarów. Silny impuls losowania loterii w dużej mierze zainspirował te wartości historyczne. Poza tym ta wygrana jest następstwem 20 milionów dolarów jackpota wygranych 15 kwietnia 2022 r., z ponad 15,5 milionami zwycięskich kuponów w tej przestrzeni.

Powerball

Spotykać się z kimś, Powerball USA jest rekordzistą pod względem największej wygranej w 2016 roku. Trzech zwycięzców podzieliło się tą rekordową kwotą jackpota.

Linia lub bilet w loterii Powerball zwykle kosztuje 2 dolary. Jednak koszt może wzrosnąć do 3 USD w przypadku graczy, którzy mają pewne dodatki do gry, takie jak „Power Play”. Aby wygrać jackpot, gracz musi dopasować pięć białych kul na bilecie oraz czerwoną kulę mocy.

Ponieważ od jakiegoś czasu Powerball nie został wygrany, w losowaniu 16 lipca jego wartość wzrosła do 82 milionów dolarów, a opcje wartości pieniężnej wyniosły 46,6 miliona.

EuroMillions

The EuroMillions jackpot jest rozgrywany w dziewięciu krajach europejskich. W tej loterii gracze wybierają pięć losowych liczb z 50-cyfrowego pudełka i dwie dodatkowe liczby znane jako zero Lucky Stars z 11-cyfrowego pudełka.

Dzięki losowaniom we wtorki i piątki loteria EuroMillions oferuje gwarantowaną początkową kwotę jackpota w wysokości 17 milionów dolarów, która może wzrosnąć do imponującej kwoty 240 milionów dolarów. Niedawno, 19 lipca 2022 r., gracz z Wielkiej Brytanii wygrał 230 milionów dolarów, pokonując poprzedni rekord wynoszący 220 milionów dolarów. Jednak oznacza to teraz, że liczniki zostały zresetowane do kwoty wyjściowej.

SuperEnalotto

The SuperEnalotto to włoska loteria najbardziej znana z ogromnych kwot jackpota. Jackpot zaczyna się od początkowej wartości 2 milionów euro. W tej loterii co tydzień odbywają się trzy losowania, we wtorek, czwartek i sobotę, w których gracze próbują wylosować sześć szczęśliwych liczb z puli 90. Od 19 lipca 2022 r. kwota jackpota SuperEnalotto wynosi 241,3 miliona euro.

I chociaż największe wygrane wymienione tutaj mogą być największymi na świecie, rzeczy zmieniają się dość szybko, a rekordy są łamane co drugi dzień. Oznacza to, że fani loterii nie powinni ograniczać się do nazw wyróżnionych powyżej, ale nadal badać inne opcje.

About the author
Aishwarya Nair
Aishwarya Nair

Aishwarya Nair, nazywana przez LottoRanker „Lotto Lorekeeper”, wykorzystuje swoje skrupulatne umiejętności badawcze i głębię kulturową z Kerali w Indiach, aby rzucić światło na światowe zjawiska związane z loterią. Wyposażona w wyczucie szczegółów i zamiłowanie do danych, zagłębia się w świat loterii, odkrywając ukryte klejnoty i popularne wzorce.

Send email
More posts by Aishwarya Nair

Aktualności

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki
2023-11-21

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki

Wiadomości