Wiadomości

October 2, 2023

Nagroda o wartości 1,04 miliarda dolarów do zgarnięcia po ostatnim losowaniu Powerball

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Po losowaniu, które odbyło się 30 września 2023 r., jackpot Powerball przekroczył oszałamiającą granicę 1 miliarda dolarów. Stało się to po tym, jak jackpot nie został odebrany i osiągnął 1,04 miliarda dolarów, a jego wartość pieniężna wyniosła 478,2 miliona dolarów w kolejnym losowaniu, które odbędzie się w poniedziałkowy wieczór.

Nagroda o wartości 1,04 miliarda dolarów do zgarnięcia po ostatnim losowaniu Powerball

Na żadnym losie w sobotnim losowaniu Powerball nie było wszystkich sześciu liczb. Zwycięskie liczby to 19, 30, 37, 44, 46 (białe kule) i 22 (czerwone Powerball). Ponadto mnożnik Power Play wyniósł 2X.

Losowanie było jednak radosnym momentem dla ponad 2,5 miliona losów Stany Zjednoczone. Z tej zdumiewającej liczby pięć losów pasowało do wszystkich pięciu białych kul, co dało wygraną po 1 milionie dolarów każda.

Dwa inne bilety sprzedane w Indianie i Karolinie Północnej zawierały tę samą kombinację białych bil i zarobiły 2 miliony dolarów dzięki funkcji Power Play, która kosztuje dodatkowego 1 dolara za grę. Inne znaczące wygrane obejmowały 55 losów o wartości 50 000 dolarów każdy i dziewięć losów o wartości 100 000 dolarów każdy.

Ostatnia nagroda główna Powerball została wygrana 19 lipca, kiedy zwycięski los w Kalifornii miał te same numery dla wszystkich pięciu białych i czerwonych bil, co dawało Jackpot o wartości 1,08 miliarda dolarów. Od tego czasu nikt nie wygrał jackpota w 32 kolejnych losowaniach.

Ta nagroda jest drugą co do wielkości wygraną w gra loteryjna w tym roku i czwartym co do wielkości w całej historii loterii. Edwin Castro, były uczeń szkoły publicznej z Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, jest rekordzistą w tej dziedzinie najwyższa wygrana w Powerball po wygraniu 2 miliardów dolarów pod koniec ubiegłego roku.

Jeśli szczęśliwy gracz Powerball wygra jackpot w poniedziałek, będzie miał dwie możliwości:

  • Zdobądź nagrodę o wartości szacunkowej 1,04 miliona dolarów w formie płatności annuitowanych
  • Weźmy kwotę ryczałtową szacowaną na 478,2 miliona dolarów

W pierwszym przypadku operator loterii twierdzi, że gracz otrzyma natychmiastową płatność, a następnie 29 płatności rocznych, które będą rosły o 5%. Szacunki dla obu opcji nie uwzględniają podatków.

Bilet na Powerball kosztuje 2 dolary i jest dostępny w 45 stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Losowania są transmitowane na żywo w telewizji ze studia losowania Florida Lottery w Tallahassee w poniedziałki, środy i soboty o 10:59 EST. Gracze mogą także transmitować losowanie loterii na stronie Powerball.com.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Odsłanianie przyszłości: globalny rynek loterii wzrośnie do 430,4 miliarda dolarów do 2031 roku
2024-05-15

Odsłanianie przyszłości: globalny rynek loterii wzrośnie do 430,4 miliarda dolarów do 2031 roku

Wiadomości