Wiadomości

October 2, 2023

Nagroda o wartości 1,04 miliarda dolarów do zgarnięcia po ostatnim losowaniu Powerball

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Po losowaniu, które odbyło się 30 września 2023 r., jackpot Powerball przekroczył oszałamiającą granicę 1 miliarda dolarów. Stało się to po tym, jak jackpot nie został odebrany i osiągnął 1,04 miliarda dolarów, a jego wartość pieniężna wyniosła 478,2 miliona dolarów w kolejnym losowaniu, które odbędzie się w poniedziałkowy wieczór.

Nagroda o wartości 1,04 miliarda dolarów do zgarnięcia po ostatnim losowaniu Powerball

Na żadnym losie w sobotnim losowaniu Powerball nie było wszystkich sześciu liczb. Zwycięskie liczby to 19, 30, 37, 44, 46 (białe kule) i 22 (czerwone Powerball). Ponadto mnożnik Power Play wyniósł 2X.

Losowanie było jednak radosnym momentem dla ponad 2,5 miliona losów Stany Zjednoczone. Z tej zdumiewającej liczby pięć losów pasowało do wszystkich pięciu białych kul, co dało wygraną po 1 milionie dolarów każda.

Dwa inne bilety sprzedane w Indianie i Karolinie Północnej zawierały tę samą kombinację białych bil i zarobiły 2 miliony dolarów dzięki funkcji Power Play, która kosztuje dodatkowego 1 dolara za grę. Inne znaczące wygrane obejmowały 55 losów o wartości 50 000 dolarów każdy i dziewięć losów o wartości 100 000 dolarów każdy.

Ostatnia nagroda główna Powerball została wygrana 19 lipca, kiedy zwycięski los w Kalifornii miał te same numery dla wszystkich pięciu białych i czerwonych bil, co dawało Jackpot o wartości 1,08 miliarda dolarów. Od tego czasu nikt nie wygrał jackpota w 32 kolejnych losowaniach.

Ta nagroda jest drugą co do wielkości wygraną w gra loteryjna w tym roku i czwartym co do wielkości w całej historii loterii. Edwin Castro, były uczeń szkoły publicznej z Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, jest rekordzistą w tej dziedzinie najwyższa wygrana w Powerball po wygraniu 2 miliardów dolarów pod koniec ubiegłego roku.

Jeśli szczęśliwy gracz Powerball wygra jackpot w poniedziałek, będzie miał dwie możliwości:

  • Zdobądź nagrodę o wartości szacunkowej 1,04 miliona dolarów w formie płatności annuitowanych
  • Weźmy kwotę ryczałtową szacowaną na 478,2 miliona dolarów

W pierwszym przypadku operator loterii twierdzi, że gracz otrzyma natychmiastową płatność, a następnie 29 płatności rocznych, które będą rosły o 5%. Szacunki dla obu opcji nie uwzględniają podatków.

Bilet na Powerball kosztuje 2 dolary i jest dostępny w 45 stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Losowania są transmitowane na żywo w telewizji ze studia losowania Florida Lottery w Tallahassee w poniedziałki, środy i soboty o 10:59 EST. Gracze mogą także transmitować losowanie loterii na stronie Powerball.com.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak

Aktualności

Zwycięskie liczby w Powerball z losowania z 6 kwietnia: Czy ktoś wygrał jackpot o wartości 1,30 miliarda dolarów?
2024-04-07

Zwycięskie liczby w Powerball z losowania z 6 kwietnia: Czy ktoś wygrał jackpot o wartości 1,30 miliarda dolarów?

Wiadomości