Wiadomości

October 27, 2023

Muzyka z Cyberpunk 2077: ścieżka dźwiękowa Edgerunners i ścieżka dźwiękowa Phantom Liberty

Clara Williams
WriterClara WilliamsWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser

Wstęp

CD Projekt Red, twórca Cyberpunka 2077, wydał ścieżkę dźwiękową Cyberpunk: Edgerunners, na której znalazły się utwory Franza Ferdinanda, Dawida Podsiadło i innych. Ścieżkę dźwiękową można już odtwarzać strumieniowo, a wydanie na winylu zaplanowano na początek 2024 roku.

Muzyka z Cyberpunk 2077: ścieżka dźwiękowa Edgerunners i ścieżka dźwiękowa Phantom Liberty

Tworzenie muzyki do Cyberpunka 2077

Kompozytorzy Cyberpunka 2077, PT Adamczyk i Jacek Paciorkowski, dyskutują o tym, jak podeszli do muzyki do gry. Chcieli uchwycić esencję uniwersum Cyberpunka, czerpiąc inspirację z muzyki z lat 80. i 90., w tym techno i zespołów takich jak The Prodigy. Chcieli odróżnić swoją muzykę od poprzednich dzieł cyberpunkowych i odcisnąć swój własny ślad na gatunku.

Wynik dla Phantom Liberty

Kompozytorzy wyjaśniają, że ścieżka dźwiękowa do Cyberpunk 2077: Phantom Liberty powstała wraz z narracją gry. Ściśle współpracowali z reżyserem gry, aby stworzyć muzykę odzwierciedlającą relacje i emocje bohaterów. Muzyka do Phantom Liberty ma klimat szpiegowskiego thrillera, z mieszanką intensywnych i subtelnych akcentów. Kompozytorzy współpracowali także z Dawidem Podsiadło, którego głos dodał ścieżce dźwiękowej wrażliwości i męskości.

Kompozytorzy wewnętrzni

Adamczyk i Paciorkowski omawiają wyjątkowy aspekt bycia wewnętrznymi kompozytorami dla CD Projekt Red. Wyrażają wdzięczność za możliwość ścisłej współpracy z zespołem programistów i zaangażowania w proces twórczy. Wierzą, że bycie wewnętrznymi kompozytorami pozwala na lepszą współpracę i integrację muzyki z grą.

Wniosek

Ścieżki dźwiękowe do Cyberpunk 2077: Phantom Liberty i Edgerunners są już dostępne do transmisji strumieniowej. Unikalne podejście kompozytorów do muzyki z uniwersum Cyberpunka zaowocowało partyturą, która oddaje istotę gry. Winylowe wydanie ścieżki dźwiękowej do Edgerunners zaplanowano na początek 2024 r., a zamówienia w przedsprzedaży są już otwarte. Poczuj muzykę z Cyberpunka 2077 i zanurz się w świecie Night City.

About the author
Aishwarya Nair
Aishwarya Nair

Aishwarya Nair, nazywana przez LottoRanker „Lotto Lorekeeper”, wykorzystuje swoje skrupulatne umiejętności badawcze i głębię kulturową z Kerali w Indiach, aby rzucić światło na światowe zjawiska związane z loterią. Wyposażona w wyczucie szczegółów i zamiłowanie do danych, zagłębia się w świat loterii, odkrywając ukryte klejnoty i popularne wzorce.

Send email
More posts by Aishwarya Nair

Aktualności

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki
2023-11-21

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki

Wiadomości