Wiadomości

September 13, 2022

Loterie z najlepszymi szansami na wygraną

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Gracze lotto mają szerokie możliwości wyboru loterii, w którą chcą zagrać. Dzięki pośredniczącym sprzedawcom losów i konsorcjom loteryjnym mają dostęp do praktycznie każdej loterii na całym świecie. Wybór najlepszej loterii wymaga kilku rozważań, w tym wysokości nagrody głównej i kosztu losów. 

Loterie z najlepszymi szansami na wygraną

Jednak najważniejszą kwestią powinny być szanse wygranej, które informują o prawdopodobieństwie wygrania jackpota lub innego poziomu nagród. Niektórzy witryny loterii online z najlepszymi szansami na wygraną są wyróżnione poniżej.

Francuskie Lotto

Francuskie Lotto wiadomo, że oferuje niezrównane szanse na wygraną, a losowania odbywają się trzy razy w tygodniu. Gracze mają jedną na sześć szans na wygranie nagrody. Atrakcyjne kursy nie są oferowane jako kompromis kwot nagród dla różnych poziomów nagród. 

Minimalna kwota jackpota dla tej loterii wynosi 2 miliony euro, przy czym 1 milion euro jest dodawany do kwoty jackpota co tydzień, dopóki szczęśliwy gracz nie wygra. Szanse na wygranie jackpota Francuskiego Lotto wynoszą jeden do 19 milionów, co i tak jest lepsze niż w wielu innych loteriach.

Hiszpańskie Lotto

Hiszpańskie Lotto również reklamuje się jako jedna z najlepszych loterii oferujących największe szanse na wygraną. Najniższy poziom nagród, który dotyczy tylko meczu Superball, ma szansę 1 na 16. Jednak cena biletu wynosi 1,75 €, ale nagroda za wygraną 1 na 16 wynosi tylko 1,5 €. To sprawia, że jest to bardziej pociecha po przegranej niż prawdziwa nagroda.

Jednak nagrody są znacznie lepsze na wyższych poziomach nagród. Aby wygrać jackpota, gracze muszą dopasować pięć liczb i Superball, co daje szansę na wygraną 1 na 31 625 100. Początkowa kwota jackpota to 5 milionów euro, która jest odnawiana co tydzień. Szanse na wygranie jakiejkolwiek nagrody w Hiszpańskim Lotto wynoszą 1 do 10. Losowania odbywają się dwa razy w tygodniu.

UK National Lotto

UK National Lotto jest jedną z największych loterii w Europie, szczycąc się dużymi jackpotami. Szanse były kiedyś bardziej atrakcyjne niż w większości innych konkurencyjnych loterii przed 2015 rokiem. Gra została przeprojektowana w 2015 roku, aby zwiększyć pulę liczb z 49 do 59, z których gracze powinni dopasować sześć liczb. 

W rezultacie szanse na wygraną jackpota zmieniły się z 1 do 15 milionów na 1 do 45 milionów. Jednak liczba poziomów nagród również wzrosła, a niższe poziomy nagród mają atrakcyjne szanse na wygraną. Ogólne szanse na wygraną na jakąkolwiek nagrodę w National Lotto wynoszą 1 do 9,3.

EuroMillions

EuroMillions należy do największych i najpopularniejszych loterii na kontynencie europejskim. Znana jest z ogromnych nagród jackpot, które można wygrać, dopasowując pięć liczb z puli 50 i dwie inne liczby z 12. Szanse na wygranie jackpota są stosunkowo niskie i wynoszą około 1 na 139,8 miliona. 

Jednak loteria ma 13 poziomów nagród, przy czym najniższy poziom nagród wymaga od graczy dopasowania tylko dwóch głównych liczb po kursie 1 do 22. Wiele poziomów nagród daje szanse 1 do 13 na wygranie dowolnej nagrody.

Mini Lotto

Mini Lotto to wybitna polska loteria. Loteria jest mniej znana ze względu na mniejsze oferty jackpotów, zwykle około 50 000 €. Jednak niskie nagrody jackpot są oferowane na atrakcyjne szanse na wygraną około 1 na 850.000. Co więcej, zakup biletu kosztuje zaledwie 25 pensów. Ułatwia to graczom zakup wielu losów na dane losowanie, co jeszcze bardziej zwiększa ich szanse na wygraną.

Inne loterie z atrakcyjnymi szansami na wygraną, o których warto wspomnieć, to Australian Lotto z szansą 1 na 12, MegaMillions z szansą 1 na 24, PowerBall z szansą 1 na 24,8 i Eurojackpot z szansą 1 na 26. Więcej informacji o najlepszych loteriach można znaleźć na stronach z rankingami loterii.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Odsłanianie przyszłości: globalny rynek loterii wzrośnie do 430,4 miliarda dolarów do 2031 roku
2024-05-15

Odsłanianie przyszłości: globalny rynek loterii wzrośnie do 430,4 miliarda dolarów do 2031 roku

Wiadomości