Wiadomości

February 8, 2022

Jak grać w Powerball; Przewodnik dla początkujących

Clara Williams
WriterClara WilliamsWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser

Powerball to jedna z największych loterii na świecie. Chociaż szanse na trafienie jackpota są niewielkie, było wielu zwycięzców Powerball. Najlepszą rzeczą w Powerball jest to, że jeśli nie ma zwycięzcy w żadnym losowaniu, kwota jackpota wzrasta. Ten przewodnik ma to wszystko dla tych, którzy chcą spróbować szczęścia w Powerball.

Jak grać w Powerball; Przewodnik dla początkujących

Co to jest Powerball?

Powerball to jedna z największych loterii na świecie. Dotyczy to zarówno wielkości jackpota, jak i tego, gdzie jest on dostępny. Jak dotąd największa wygrana w Powerball to 1,586 miliarda dolarów. Mimo to został podzielony między trzech zwycięzców. Mimo to zwycięzcy mieli się z czego się uśmiechać.

Powerball jest dostępny w 45 stanach USA oraz w trzech innych jurysdykcjach; Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Dystrykt Kolumbii i Portoryko. Chociaż jest to loteria amerykańska, każdy może wziąć w niej udział, niezależnie od lokalizacji, o ile jest pełnoletni. Jest wielu sprzedawców online, którzy kupują losy na loterię w imieniu graczy, którzy nie znajdują się w jurysdykcjach, w których sprzedawane są losy.

Jak grać w Powerball

Jak gra się w Powerball? Dobrze, Powerball jest prosty do grania; nie są wymagane żadne specjalne umiejętności. Po pierwsze, gracze muszą zakupić bilety dostępne w sklepach ogólnospożywczych, sklepach spożywczych i jak wspomniano wcześniej, można je również kupić online. Koszt jednego kuponu Powerball wynosi 2 USD, ale w kilku jurysdykcjach gracze mogą wybrać Powerball Power Play za dodatkowy 1 USD. Powerball Power Play to wyjątkowa funkcja, która zwiększa wygrane poza jackpotami nawet dziesięciokrotnie.

Rozgrywka

Podobnie jak w MegaMillions, w Powerball są dwa bębny. Jeden bęben ma białe kule (WB) oznaczone od 1 do 69, podczas gdy drugi ma kulki mocy (PB) oznaczone od 1 do 26. Celem gry jest dopasowanie zwycięskich liczb; pięć z pierwszego bębna i jeden z drugiego bębna

Losowania odbywają się trzy razy w tygodniu. Na początek losowania Powerball to wydarzenia, w których firma ogłasza zwycięskie kombinacje. Chociaż ostatecznym celem jest trafienie w dziesiątkę, istnieje osiem innych sposobów na wygraną.

Jakie są szanse na wygraną?

Jak wspomniano powyżej, wygrana w Powerball jest dość trudna. Poniżej znajdują się szanse na wygraną:

  • Nagroda główna 40 mln $+ (5WB + PB): jedna na 292,201,338
  • 1 000 000 $ (5 WB): jeden na 11 688 053
  • 50 000 USD (4 WB + PB): jeden na 913 129
  • 100 USD (4WB): jeden na 36 525
  • 100 USD (3WB + PB): jeden na 14 494
  • 7 USD (3WB): jeden na 580
  • 7 USD (2WB + PB): jeden na 701
  • 4 USD (1WB + PB): jeden na 92
  • 4 USD (tylko PB): jeden na 38

Wygrane w puli Powerball można wypłacić na dwa sposoby; ryczałt lub renta. Kwoty ryczałtowe są niższe niż wygrana, a renty wyższe niż wygrana.

Wskazówki i porady dotyczące Powerball

Powerball to gra losowa, ale istnieje kilka wskazówek i trików, które zwiększają szanse na wygraną.

Jedną ze strategii jest oczywiście kupowanie wielu biletów, oczywiście z różnymi kombinacjami. Może to być kosztowne, ale zwiększa prawdopodobieństwo trafienia jednej ze zwycięskich kombinacji. Kolejną wskazówką jest dołączenie do puli Powerball. 

Mam nadzieję, że jeden członek wygra na loterii, a następnie podzieli się dochodami między innych. Wreszcie, identyfikacja wspólnych zwycięskich liczb może przejść długą drogę. Witryny lotto, takie jak Ranking Lotto masz wiele innych wskazówek, które pomogą graczom wygrać Powerball.

To wszystko, niezbędny przewodnik po tym, jak grać w Powerball. Choć trudno jest wygrać duże, warto spróbować. Od czasu rozpoczęcia tej loterii było kilkudziesięciu zwycięzców, więc wygrana nie jest niemożliwa. Ale wtedy gracze muszą upewnić się, że grają odpowiedzialnie. Powerball uzależnia i nie powinien zastępować pracy ani szkoły.

About the author
Aishwarya Nair
Aishwarya Nair

Aishwarya Nair, nazywana przez LottoRanker „Lotto Lorekeeper”, wykorzystuje swoje skrupulatne umiejętności badawcze i głębię kulturową z Kerali w Indiach, aby rzucić światło na światowe zjawiska związane z loterią. Wyposażona w wyczucie szczegółów i zamiłowanie do danych, zagłębia się w świat loterii, odkrywając ukryte klejnoty i popularne wzorce.

Send email
More posts by Aishwarya Nair

Aktualności

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki
2023-11-21

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki

Wiadomości