Wiadomości

March 15, 2022

Jak grać w Mega Millions w 2022 roku?

Clara Williams
WriterClara WilliamsWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser

Słyszałeś kiedyś o Mega Millions? Jest to jeden z największych jackpotów lotto w Stanach Zjednoczonych, przyciągający sumy rzędu miliardów. Na przykład w 2018 r. bilet sprzedany w Karolinie Południowej wygrał oszałamiające 1,537 miliarda dolarów, podczas gdy w 2021 r. bilet z Michigan wygrał fajny 1,05 miliarda dolarów.

Jak grać w Mega Millions w 2022 roku?

Jeśli Mega Millions brzmi jak coś, w czym warto wziąć udział, jest kilka rzeczy, które gracze muszą zrozumieć. O tym jest dzisiejszy artykuł.

Jak grać w Mega Millions

Rozgrywka w Mega Millions jest prawie taka sama jak w przypadku Powerball, kolejnej loterii z najwyższej półki, która ma rekord największego jackpota lotto w historii; 1,586 miliarda dolarów. Te dwie są najczęściej omawianymi loteriami strony z rankingiem lotto i świat loterii.

Rozgrywka

W Mega Millions są dwa bębny. W pierwszej puli znajdują się kule oznaczone od 1 do 70 (White Balls) - Powerball to 69. W drugiej puli znajdują się kule oznaczone od 1 do 25 (Gold Mega Balls), podobnie jak w Powerball.

Celem gry jest dopasowanie sześciu zwycięskich liczb; pięć z pierwszej puli (białe kule) i mega piłka. Gracze mogą wybrać ręczne wybieranie kul lub skorzystać z funkcji szybkiego wybierania/łatwego wyboru, a liczby zostaną wybrane automatycznie przez generator liczb losowych.

O biletach

Na początek Mega Millions jest dostępne w 45 stanach i dwóch innych jurysdykcjach; Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych i Dystrykt Kolumbii. Są to regiony, w których bilety można legalnie sprzedawać w sklepach wielobranżowych, sklepach spożywczych, na stacjach benzynowych itp. Jednak uczestnicy nadal mogą kupować bilety Mega Millions przez Internet.

Pojedynczy bilet Mega Millions kosztuje 2 dolary. Dla przypomnienia, Mega Millions ma również funkcję mnożnika znaną jako Megaplier. Działa to tak samo jak Power Play Powerball, tylko że tym razem mnożniki dla nagród innych niż jackpot są 2, 3, 4 lub 5 razy. Bilet Megaplier kosztuje 1 USD.

Tylko Jackpot

W Mega Millions jest również ekscytujący dodatek znany jako Just the Jackpot. Za 3 $ gracze otrzymują tylko dwie gry o jackpot Mega Millions. Te gry nie kwalifikują się do żadnej innej nagrody Mega Millions.

Szanse na wygranie Mega Millions?

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych loterii, szanse na wygraną w Mega Millions są niewielkie. Na przykład szansa na wygranie jackpota wynosi 1 do 302 575 350, podczas gdy szansa na wygranie 1 000 000 $ wynosi 1 do 12,607,306. Aby wygrać 2$, szanse wynoszą 1 do 37, podczas gdy ogólne szanse na wygraną wynoszą 1 do 24. Rzeczywiście, trudno jest wygrać w Mega Millions, ale pamiętaj, wielu to zrobiło.

Jak płaci Mega Millions?

Mega Millions to legalna loteria, która płaci wszystkim zwycięzcom. Ale wtedy gracze muszą zrozumieć, że ta loteria przyciąga podatki. W większości stanów obowiązują zarówno federalne, jak i stanowe przepisy podatkowe. Jednak w kilku stanach obowiązują tylko federalne przepisy podatkowe. Podatki na loterii są dość wysokie, biorąc pod uwagę, że największy zwycięzca Mega Millions zabrał do domu zaledwie 877,8 miliona dolarów z 1,537 miliarda dolarów jako ryczałt po 37% podatku federalnym i 7% w Południowej Karolinie.

Istnieją dwie opcje wypłaty. Zwycięzcy mogą wybrać ryczałt lub rentę. Jednorazowo wszystkie pieniądze wypłacane są od razu. Jest to jednak mniej niż rzeczywista wygrana kwota. W opcji renty pieniądze wypłacane są w 30 ratach. Płatność dokonywana jest natychmiast, a następnie 29 rocznych rat. Tutaj całkowita wypłata jest wyższa niż rzeczywisty jackpot o 5%.

Biorąc pod uwagę, że bilet Mega Millions 2 $ może zgarnąć miliardy, jest to loteria warta wypróbowania. Gracze mogą kupić więcej losów lub dołączyć do puli lotto i klubów, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną.

About the author
Aishwarya Nair
Aishwarya Nair

Aishwarya Nair, nazywana przez LottoRanker „Lotto Lorekeeper”, wykorzystuje swoje skrupulatne umiejętności badawcze i głębię kulturową z Kerali w Indiach, aby rzucić światło na światowe zjawiska związane z loterią. Wyposażona w wyczucie szczegółów i zamiłowanie do danych, zagłębia się w świat loterii, odkrywając ukryte klejnoty i popularne wzorce.

Send email
More posts by Aishwarya Nair

Aktualności

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki
2023-11-21

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki

Wiadomości