Wiadomości

October 27, 2023

Gwiezdna Akra: horror ludowy cieszący się międzynarodowym uznaniem

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Cornerstone, firma zajmująca się produkcją filmową, z sukcesem sfinalizowała sprzedaż ludowego horroru Starve Acre na wielu terytoriach. Film, napisany i wyreżyserowany przez Daniela Kokotajlo, miał swoją premierę na Londyńskim Festiwalu Filmowym BFI i zebrał pozytywne recenzje. Brainstorm Media nabył prawa do dystrybucji w Ameryce Północnej, natomiast BFI Distribution zabezpieczyło prawa w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Gwiezdna Akra: horror ludowy cieszący się międzynarodowym uznaniem

Oprócz Ameryki Północnej i Wielkiej Brytanii film trafił także do Niemiec i Szwajcarii (X Verleih), byłej Jugosławii (Blitz), Polski (Galapagos), Bliskiego Wschodu (Front Row), Japonii (Klockworx) i linie lotnicze (Terry Steiner). Świadczy to o międzynarodowym atrakcyjności filmu.

W filmie Starve Acre występują Matt Smith i Morfydd Clark, a scenariusz powstał na podstawie książki Andrew Michaela Hurly’ego. Akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku i opowiada o rodzinie, której idylliczne życie zostaje zakłócone, gdy ich syn zaczyna dziwnie się zachowywać. Ojciec, archeolog, ma obsesję na punkcie folklorystycznego mitu otaczającego starożytny dąb rosnący na ich posiadłości.

Film jest produkcją A House Productions i jest prezentowany przez Access Entertainment, BBC Film i BFI. Producentami są Tessa Ross, Juliette Howell, Derrin Shlesinger i Emma Duffy. Projekt został opracowany we współpracy z BBC Film i jest finansowany przez Access Entertainment, BBC Film i BFI, przy wsparciu National Lottery.

Michelle Shwarzstein, dyrektor generalna Brainstorm Media, wyraziła podekscytowanie możliwością udostępnienia filmu amerykańskiej publiczności, opisując go jako znakomity dodatek do gatunku horroru ludowego. Cornerstone będzie w dalszym ciągu szukać ofert dystrybucyjnych na pozostałe terytoria na AFM, gdzie zaprezentowane zostaną także inne tytuły z ich oferty.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Jackpot w Powerball sięga 47 milionów dolarów: co musisz wiedzieć
2024-05-14

Jackpot w Powerball sięga 47 milionów dolarów: co musisz wiedzieć

Wiadomości