Wiadomości

October 27, 2023

Gwiezdna Akra: horror ludowy cieszący się międzynarodowym uznaniem

Clara Williams
WriterClara WilliamsWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser

Cornerstone, firma zajmująca się produkcją filmową, z sukcesem sfinalizowała sprzedaż ludowego horroru Starve Acre na wielu terytoriach. Film, napisany i wyreżyserowany przez Daniela Kokotajlo, miał swoją premierę na Londyńskim Festiwalu Filmowym BFI i zebrał pozytywne recenzje. Brainstorm Media nabył prawa do dystrybucji w Ameryce Północnej, natomiast BFI Distribution zabezpieczyło prawa w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Gwiezdna Akra: horror ludowy cieszący się międzynarodowym uznaniem

Oprócz Ameryki Północnej i Wielkiej Brytanii film trafił także do Niemiec i Szwajcarii (X Verleih), byłej Jugosławii (Blitz), Polski (Galapagos), Bliskiego Wschodu (Front Row), Japonii (Klockworx) i linie lotnicze (Terry Steiner). Świadczy to o międzynarodowym atrakcyjności filmu.

W filmie Starve Acre występują Matt Smith i Morfydd Clark, a scenariusz powstał na podstawie książki Andrew Michaela Hurly’ego. Akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku i opowiada o rodzinie, której idylliczne życie zostaje zakłócone, gdy ich syn zaczyna dziwnie się zachowywać. Ojciec, archeolog, ma obsesję na punkcie folklorystycznego mitu otaczającego starożytny dąb rosnący na ich posiadłości.

Film jest produkcją A House Productions i jest prezentowany przez Access Entertainment, BBC Film i BFI. Producentami są Tessa Ross, Juliette Howell, Derrin Shlesinger i Emma Duffy. Projekt został opracowany we współpracy z BBC Film i jest finansowany przez Access Entertainment, BBC Film i BFI, przy wsparciu National Lottery.

Michelle Shwarzstein, dyrektor generalna Brainstorm Media, wyraziła podekscytowanie możliwością udostępnienia filmu amerykańskiej publiczności, opisując go jako znakomity dodatek do gatunku horroru ludowego. Cornerstone będzie w dalszym ciągu szukać ofert dystrybucyjnych na pozostałe terytoria na AFM, gdzie zaprezentowane zostaną także inne tytuły z ich oferty.

About the author
Aishwarya Nair
Aishwarya Nair

Aishwarya Nair, nazywana przez LottoRanker „Lotto Lorekeeper”, wykorzystuje swoje skrupulatne umiejętności badawcze i głębię kulturową z Kerali w Indiach, aby rzucić światło na światowe zjawiska związane z loterią. Wyposażona w wyczucie szczegółów i zamiłowanie do danych, zagłębia się w świat loterii, odkrywając ukryte klejnoty i popularne wzorce.

Send email
More posts by Aishwarya Nair

Aktualności

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki
2023-11-21

Ogólnoświatowe wydatki na loterie: trendy i skutki

Wiadomości