Wiadomości

September 20, 2022

Dystrybucja loterii na całym świecie

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Pierwsze wzmianki o loteriach z nagrodami na prawdziwe pieniądze pochodzą z XV wieku. W tym czasie większość loterii była przygotowywana na cele charytatywne, głównie przez władze. Popularność loterii została dodatkowo wzmocniona, gdy koncepcja rozprzestrzeniła się na całym świecie.

Dystrybucja loterii na całym świecie

Z biegiem czasu loterie stały się częścią współczesnej kultury, o czym świadczy fakt, że większość krajów ma loterie państwowe. Większość rządów uważa, że gry loteryjne są podstawowym źródłem dochodów, które pobudza ich gospodarkę. Liczba ugruntowanych loterii wynosi obecnie 180, zgodnie z informacją podaną przez World Lottery Association. Oto zestawienie różnych lokalizacji.

Stany Zjednoczone i Kanada

Stany Zjednoczone znane są z posiadania większość loterii w każdym kraju. Większość stanów ma loterie państwowe, a pozostałe wciąż debatują, czy wprowadzić loterie. Spośród 50 stanów sześć stanów USA, w których nie ma loterii, to Utah, Alabama, Mississippi, Alaska, Hawaje i Nevada.

Istnieją również dwie krajowe loterie, Powerball i Mega Millions. Większość dorosłych w kraju grało w pewnym momencie w loterie, co czyni loterie najbardziej rozpowszechnioną formą hazardu w kraju.

W Kanadzie loterie nie są tak duże jak w USA. W efekcie w kraju działają tylko trzy gry loteryjne.

Afryka Lotto

Gry loteryjne nie są tak popularne w Afryce jak w innych regionach. Jednak w różnych krajach istnieje kilka loterii, co wystarczy, aby większość Afrykanów mogła grać w lokalne loterie. 

Jednym z głównych czynników ograniczających loterie w Afryce są wyzwania geograficzne, które utrudniają dostęp do lokalnych sprzedawców biletów. Ponadto status ekonomiczny większości krajów również utrudnia obywatelom posiadanie wolnych środków do wykorzystania granie w loterie.

Jednak kilka zaawansowanych krajów afrykańskich ma loterie krajowe. Obejmuje to Kenię, Nigerię, Sudan Południowy, Algierię, Ghanę, Mauritius, Ugandę, Maroko i RPA. W Afryce jest łącznie 15 loterii.

Azjatyckie Loterie

Azja to kolejny kontynent, na którym gry loteryjne cieszą się ogromną popularnością. Granie w gry loteryjne jest uważane przez większość Azjatów za sposób przekazywania wsparcia i przynależności do społeczności. Ponadto niektóre społeczności azjatyckie uważają, że granie w loterie to sposób na zamanifestowanie szczęścia w ich życiu. W związku z tym odpowiednie rządy prowadzą większość loterii w Azji, aby dystrybuować korzyści dla większej liczby osób.

W Azji jest 29 loterii. Większość krajów azjatyckich, w tym Liban, Japonia i Laos, ma tylko jedną loterię. Te z dwiema loteriami to Mongolia i Chiny, a Korea Południowa ma cztery, najwięcej na kontynencie.

Europejskie Loterie

Większość pierwszych loterii została zorganizowana w Europie w XV wieku i od tego czasu loterie pozostają popularne. Większość krajów europejskich posiada co najmniej jedną loterię krajową. Estonia jest jedynym krajem europejskim z więcej niż czterema loteriami krajowymi, a Polska, Litwa, Liechtenstein i Bułgaria mają po cztery loterie. Inne kraje europejskie mają dwie lub trzy loterie.

Dodatkowo istnieje kilka loterii rozgrywanych w kilku krajach. Dobrym przykładem jest loteria Euromillions, rozgrywana w dziewięciu krajach europejskich.

Lotto w Ameryce Południowej

W Ameryce Południowej istnieje 26 różnych kasyn. Ponadto niektóre kraje Ameryki Południowej mają kilka loterii krajowych. Na przykład Brazylia, Barbados i Argentyna mają po trzy loterie, podczas gdy Kostaryka i Kolumbia mają po cztery.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, Stany Zjednoczone są najbardziej entuzjastycznym krajem loterii, goszcząc około jednej czwartej wszystkich loterii na świecie. Informacje na temat tych i innych loterii z całego świata można znaleźć na tej stronie z rankingiem lotto. Oczekuje się, że liczba loterii wzrośnie w nadchodzących latach, głównie ze względu na rosnącą popularność loterii na świecie, napędzaną postępem technologicznym w większości krajów.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Objawy mogą wpływać na nasze codzienne życie, ale leczenie jest dostępne!
2024-05-20

Objawy mogą wpływać na nasze codzienne życie, ale leczenie jest dostępne!

Wiadomości