Najlepsze loterie online w Wielka Brytania 2023

Kupowanie losów na loterię jest w Anglii niezwykle popularne. W rzeczywistości ponad 70% Brytyjczyków regularnie kupuje bilety. Za jedyne 2 funty gracz ma szansę na wygranie lukratywnego jackpota. National Lottery ma wiele popularnych gier, którymi zarządza Camelot UK, firma licencjonowana przez krajową komisję hazardową.

Kolejnym dobrodziejstwem dla i tak już ekspansywnej sprzedaży losów jest to, że loterie są wyłączone z prawa ograniczającego hazard do mieszkańców w wieku poniżej 18 lat. Brytyjczycy w wieku 16 lat mogą kupować losy na loterię. Zwycięzcy mogą wybrać płatności ryczałtowe, atrakcyjną premię dla lepszych, którzy nie muszą akceptować płatności ratalnych.

Najlepsze loterie online w Wielka Brytania 2023
Historia loterii w Wielkiej Brytanii
Historia loterii w Wielkiej Brytanii

Historia loterii w Wielkiej Brytanii

Anglia uruchomiła loterię narodową w latach 1566-1569 po tym, jak królowa Elżbieta wybrała loterię jako sposób na zebranie funduszy na remonty portów. Mieszkańcy, których było stać na losy na loterię, nie ufali rządowi i postrzegali tę rozrywkę jako niemoralną.

W tym czasie gracze kupili tylko 10% z dostępnych 400 000 biletów. W następnych dziesięcioleciach rząd Anglii sprzedawał prawa do losów na loterię pośrednikom. Brokerzy wynajmowali biegaczy do sprzedaży biletów. Często brokerzy sprzedawali udziały kuponów tym graczom, którzy chcieli postawić, ale nie mieli pieniędzy na pełną cenę biletu.

Oprócz loterii publicznych loterie prywatne zbierały również pieniądze na szczytne cele. Na przykład jedna z loterii zebrała pieniądze, aby pomóc grupie osiedlić się w Jamestown w Ameryce. W 1826 r., po 250 latach funkcjonowania, rząd zrezygnował z loterii, które wyśmiewali krytycy i niektóre frakcje parlamentarne.

Historia loterii w Wielkiej Brytanii
Loteria w dzisiejszych czasach w Anglii

Loteria w dzisiejszych czasach w Anglii

Dzisiejszy klimat loterii w Wielkiej Brytanii znacznie różni się od jego skromnych początków. Najpopularniejsza loteria w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się w 1994 roku, zwana Wielka Brytania Loteria Narodowa. W 2002 roku nazwa została zmieniona na Lotto. Gracze wybierają sześć liczb od 1 do 50 lub przyjmują losowe liczby za jedyne 2 GBP za linię.

Obstawiający może kupić do siedmiu linii za każdy kupon i do 10 kuponów podczas jednego zakupu. Losy na loterię są dostępne codziennie w Internecie, w placówkach pocztowych oraz u kilku lokalnych sprzedawców.

Do 2005 roku brytyjska Komisja ds. Hazardu regulowała licencjonowane zakłady hazardowe w Anglii. Uruchomiona w celu ochrony zarówno graczy, jak i operatorów, Komisja przestrzega surowych przepisów i dokładnie sprawdza firmy przed przyznaniem licencji na działalność w granicach Wielkiej Brytanii.

Dla graczy loteria daje szansę na otrzymanie znacznych pieniędzy za niewielką inwestycję. Aby wygrać główną loterię, zwycięzcy muszą dopasować tylko sześć liczb. W przypadku wielu zwycięzców nagroda jest dzielona równo.

Pula zaczyna się od 5 milionów funtów za sobotę i 2,5 miliona funtów za środowe losowanie, a pula jest naliczana do następnego losowania, jeśli nikt nie wygra. Gdy jackpot przekroczy 22 miliony funtów, zostanie on naliczony po raz ostatni, zanim organy regulacyjne podzielą nagrodę między obstawiających, którzy wybrali najbardziej pasujące liczby.

Loteria w dzisiejszych czasach w Anglii
Ulubione gry loteryjne graczy z Wielkiej Brytanii

Ulubione gry loteryjne graczy z Wielkiej Brytanii

Natychmiastowe wygrane online

Dla graczy, którzy chcą od razu wygrać, natychmiastowe wygrane online są biletem. Niektóre gry z natychmiastową wygraną są jak zdrapki, a inne obejmują grę interaktywną, taką jak rzucanie kostką. Gra oparta wyłącznie na szczęściu nie wymaga żadnych umiejętności ani sprawności umysłowej, aby wygrać.

Gracze rejestrują się w grze Instant Win. Uczestnicy mogą „kupić” lub „spróbować”. Gry próbne są bezpłatne, nie wymagają płatności i nie oferują wypłaty. Jednak koszt grania w gry, aby zaryzykować wygraną, wynosi do 5 GBP. W grze z natychmiastową wygraną za 5 funtów gracz ma szansę na wygranie 1 miliona funtów.

HotPicks Lotto

Jednym gorącym kuponem jest Lotto HotPicks. Elastyczność jest kluczem do atrakcyjności, ponieważ obstawiający mogą wybierać od 1 do 5 liczb. Wybór opcji Wybierz 5 lub Wybierz 1 kosztuje gracza tylko 1 GBP za linię. W soboty i środy HotPicks losuje zwycięskie liczby. Zwycięskie bilety muszą pasować do wszystkich liczb.

Piorun

Thunderball oferuje graczom szansę na pół miliona za jedyne 1 GBP. Z losowaniami w sobotę, piątek i środę gracze kupują losy z pięcioma cyframi od 1 do 39 oraz cyfrą Thunderball wybraną z cyfr od 1 do 14.

Lucky Dip jest również dostępny dla Thunderball, dając konsumentom możliwość zakupu losu z losowym numerem. Podobnie jak w innych grach, gracze mogą wykorzystać wszystkie siedem linii na jeden kupon, z limitem zakupów na 10 kuponów – najwyższe limity nagród w Thunderball wynoszą 500 000 GBP.

EuroMillions

EuroMillions przyciąga graczy z całego świata. Gracze kupują bilety z Irlandii, Belgii, Monako, Hiszpanii i wielu innych krajów. Nic dziwnego, że nagroda jest wygórowana, ponieważ w niektórych przypadkach zwycięzcy zabierają do domu 174 miliony funtów. Ludzie płacą 2,50 funta za linię za bilety przez cały tydzień, mając nadzieję na wygranie jackpota we wtorek i piątek wieczorem.

Z siedmioma liniami na kuponie i limitem 10 kuponów dla graczy, którzy zdecydują się obstawiać wiele kuponów, gracze na całym świecie napędzają wykładniczy wzrost jackpotów. Bilety są dostępne w aplikacjach mobilnych, na stronach internetowych loterii lub u sprzedawców detalicznych w całym kraju do godziny 19:30 w noc losowania.

Wybierając pięć liczb od 1 do 50 oraz kilka liczb szczęśliwych gwiazd od 1 do 12, obstawiający mogą wziąć udział, aby wygrać. Niektórzy wolą Lucky Dip, proces wyboru liczb losowych. Aby wygrać nagrodę, zwycięzcy dopasowują zarówno liczbę główną, jak i szczęśliwą gwiazdkę.

Ulubione gry loteryjne graczy z Wielkiej Brytanii
Metody płatności w Anglii

Metody płatności w Anglii

Gotówka i kredyt

Gotówka jest królem, jeśli chodzi o loterię w Wielkiej Brytanii. W rzeczywistości przez lata regulatorzy wymagali gotówki, aby kupić los na loterię lub zdrapkę. Przy wielu dostępnych obecnie loteriach i wielu obywatelach zmuszonych do pozostania w domu z powodu pandemii, sposób kupowania losów na loterię ewoluuje.

Mimo że gracze mogą nadal kupować losy w ponad 5000 placówkach pocztowych i sklepach detalicznych w całym regionie, losy na loterię są teraz dostępne również online. Strona Camelot oferuje graczom możliwość zakupu losów Daily Play, EuroMillions, Thunderball i UK Lotto. W przypadku korzystania z brytyjskiej karty debetowej gracze, którzy wygrali, otrzymują wygrane zwrócone na kartę debetową użytą do zakupu biletu.

Polecenie zapłaty

Innowacyjny metoda płatności dla Loterii Krajowej zawiera opcję polecenia zapłaty. Posiadając konto bankowe, gracze mogą zezwolić na raz w miesiącu debet na opłacenie losów na loterię. Nie obowiązują żadne dodatkowe opłaty. Po prostu wybierz grę. EuroMillions, Thunderball i Lotto akceptują płatności poleceniem zapłaty. Wybierz liczby lub wybierz losowy Lucky Dip. Wybierz dni losowania dla każdej ulubionej gry. Wybierz stałe, polecenie zapłaty online.

Po zarejestrowaniu się i podaniu szczegółów płatności, gracze korzystający z polecenia zapłaty są gotowi. Płatności za zakup losów na loterię są kontynuowane automatycznie i nieprzerwanie, dopóki gracz nie poinformuje National Lottery o chęci anulowania autoryzacji polecenia zapłaty.

Metody płatności w Anglii
Przyszłość loterii w Anglii

Przyszłość loterii w Anglii

Od 2020 roku pandemia Covid-19 stworzyła sytuację, która zmusiła graczy do kasyna. Niektórzy z tych graczy zwrócili się do loterii, która znacząco przyczynia się do rozwoju hazardu online. W rezultacie Komisja dokonuje przeglądu swojej polityki, aby zrozumieć, w jaki sposób najlepiej zaspokoić popyt na hazard wśród graczy online.

Regulatorzy już przeszli w kierunku bardziej rygorystycznych procesów weryfikacji wieku graczy. Jak popularność kupowanie losów na loterię online wciąż się rozwija, Brytyjczycy zmagają się z brzydotą uzależnienia od hazardu. Niektóre zasady mają na celu ograniczenie uzależnienia osób, które nie są w stanie samodzielnie monitorować zachowania.

W nadchodzących latach na rynek mogą wpłynąć bardziej rygorystyczne przepisy, ponieważ Komisja dąży do utrzymania zdecydowanego panowania nad polityką wdrożoną w celu ochrony Brytyjczyków i zakładów sprzedających losy na loterię. Na tych, którzy nie spełniają brytyjskich przepisów dotyczących zakładów, czekają wysokie grzywny. Potencjał rynku napędzają Brytyjczycy, którzy szukają rozrywki i liczą na duże sumy pieniędzy.

Przyszłość loterii w Anglii
Czy loterie są legalne w Anglii?

Czy loterie są legalne w Anglii?

W 1993 roku brytyjska ustawa o loteriach narodowych ustanowiła ramy regulujące angielską infrastrukturę loteryjną. Loteria jest ważnym aspektem społeczeństwa brytyjskiego z prawnego punktu widzenia. W 1994 roku pierwsza loteria odbyła się w listopadzie. Ustanowiona w celu zbierania funduszy na szczytne cele, loteria zebrała ponad 35 miliardów funtów od czasu jej powstania i wypłaciła konsumentom ponad 59 miliardów funtów w nagrodach pieniężnych.

Ustawa National Lottery Act ustanowiła pierwsze biuro National Lottery, które zarządza dystrybucją wpływów z loterii. Camelot wygrał pierwszą w Wielkiej Brytanii licencję na loterię w konkurencyjnym procesie przetargowym. UK National Lottery Office reguluje loterię za pośrednictwem krajowej komisji utworzonej w 1999 roku. W 2005 roku parlament ustanowił ustawę o grach hazardowych, aby kontrolować wszystkie gry hazardowe, przekazując uprawnienia władzom lokalnym.

Do 2006 r. ustawa utorowała drogę do ustanowienia brytyjskiej Komisji ds. Hazardu, która przejęła kontrolę nad obowiązkami regulacyjnymi loterii w 2013 r., kiedy przejęła obowiązki National Lottery Commission. Komisja chroni konsumentów, reguluje firmy, dokonuje przeglądu operatorów i zapewnia, że najwyższe dochody są przekazywane na szczytne cele.

Koncesjonowanie

W 2007 roku Komisja ds. Hazardu wydała Camelotowi odnowioną licencję na prowadzenie loterii. Mimo procesu przetargowego firma zdobyła trzecią licencję w 2009 r. Chociaż regulatorzy przewidywali, że licencja będzie trwać tylko dziesięć lat. Został przedłużony do 2023 roku.

Początkowo należący do czterech inwestorów, w tym Fujitsu Services i Royal Mail Enterprises, pierwotni właściciele Camelot od tego czasu sprzedali udziały nauczycielskiemu planowi emerytalnemu Ontario.

Inne obowiązki Camelot obejmują marketing nowych produktów loteryjnych, projektowanie gier i oferowanie ochrony konsumenta. W uznaniu sukcesu Camelot, Wielka Brytania kontynuuje odnawianie kontraktu z firmą i docenia jej sukces w zdobyciu niezbędnych funduszy na ważne cele, w tym 500 milionów funtów zebranych w 2012 roku na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Czy loterie są legalne w Anglii?
FAQ

FAQ

Jakie gry loteryjne są dostępne w Wielkiej Brytanii?

Brytyjczycy mogą grać w różne gry loteryjne. Lotto jest popularne w Anglii, ale EuroMillions dociera do graczy na całym świecie, napędzając wysokie kumulacje. Brytyjczycy wybierają również zdrapki Instant Win, Thunderball i Hotpics Lotto. Wszystkie główne gry loteryjne w Wielkiej Brytanii oferują zwycięzcom znaczne nagrody. Aby postawić, gracze wybierają preferowane liczby, mając nadzieję na dopasowanie zwycięskich liczb dla każdego losowania loterii.

Jaka część wpływów z loterii jest przekazywana na szczytne cele?

UK National Lottery zatrzymuje tylko 1% przychodów z wpływów z loterii. 95% trafia do zwycięzców loterii i dobrych celów. 4% przeznaczone jest na skompensowanie kosztów operacyjnych. Jako jeden z najbardziej wydajnych i skutecznych zakładów loteryjnych na świecie, loteria w Wielkiej Brytanii wykorzystuje dochody, aby dokonać zmian w całym kraju.

W 2017 roku projekty związane ze sztuką, sportem, ochroną dziedzictwa, zdrowiem, środowiskiem i edukacją otrzymały pewien procent wpływów z loterii.

Popularność UK National Lottery jest w ostrym kontraście z krytyką, jaką zwolennicy loterii otrzymali na początku legalizacji loterii w tym kraju. Pobudzając wzrost zarówno w kraju, jak i za granicą, gracze nadal ryzykują wygranie dużych jackpotów.

Od 500 000 funtów do ponad 60 milionów funtów jackpoty rosną w parze z rosnącym udziałem w grach Brytyjczyków z całego kraju. Znana ze skutecznych praktyk operacyjnych, Komisja i jej wykonawca, Camelot, stworzyli solidną infrastrukturę loterii, która nadal gromadzi miliony na wsparcie ważnych projektów publicznych i społecznych w Wielkiej Brytanii.

FAQ