Loterie w różnych krajach

Wiadomości

2022-08-09

Gry loteryjne są obecne w wielu krajach od ponad wieku. Rządy wykorzystywały je do podnoszenia dochodów na różne projekty, a także do zapewniania rozrywki swoim obywatelom. W większości miejsc loteria nie była mile widziana jak inne formy hazardu. Do tej pory loterie są nadal bardzo popularne na całym świecie. Internet uczynił je jeszcze wygodniejszymi, ponieważ gracze mogą uzyskać dostęp do loterii nawet poza swoimi krajami. Oto niektóre z największych loterii na całym świecie według krajów.

Loterie w różnych krajach

Australia

Operatorzy loterii w Australii mają szczęście zdobyć licencje na poziomie terytorium lub stanu. Kraj ma zarówno sektor prywatny, jak i państwowe firmy loteryjne. Pierwsza australijska loteria odbyła się w Sydney w latach 80. XIX wieku.

Chociaż prywatna loteria została szybko zakazana, rząd australijski założył w 1916 roku Związek Sztuki Złotej Szkatułki. Loteria została utworzona, aby zebrać pieniądze na projekty i organizacje charytatywne.

Obecnie loterie w Australii są obsługiwane przez Tatts Group na podstawie licencji rządowej na każdym terytorium lub stanie. Tylko Australia Zachodnia ma wyjątek. Sprzedaż loterii online jest dozwolona w Australii, a Jumbo Interactive i Netlotto Pty są licencjonowanymi odsprzedawcami. W kraju prowadzone są również loterie zdrowotne. Najwyższa nagroda w loterii w kraju to 112 milionów dolarów australijskich z loterii OZ wygranej 6 listopada 2012 roku.

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone nie mają żadnej krajowej loterii. To dlatego, że istnienie loterii w kraju podlega prawu każdego stanu. Do 2011 roku Stany Zjednoczone miały łącznie 43 loterie z siedzibą w 43 różnych stanach, w tym w Portoryko, na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych iw Dystrykcie Kolumbii.

Powerball został stworzony, aby budować bardzo duże jackpoty, a jego członkami są Oregon, Kansas, Lowa, Zachodnia Wirginia, Dystrykt Kolumbii, Missouri i Rhode Island. Big Game, obecnie znana jako Mega Millions, to kolejna ważna gra wielojurysdykcyjna utworzona w 1996 roku przez Illinois, Massachusetts, Georgia, Virginia, Michigan i Maryland jako jej członków statutowych. Powerball jest dostępny w 44 jurysdykcjach, a Mega Millions w 43 jurysdykcjach. Wild Card 2 i Hot Lotto to także główne amerykańskie loterie. Loteria Powerball ma na swoim koncie rekord największego jackpota w historii. Nagroda wyniosła aż 1586,4 miliona dolarów.

Indie

Gry loteryjne w Indiach są kontrolowane przez organizacje rządowe. Przestrzegają zasad i przepisów ustalonych przez rząd federalny. Prywatne loterie zostały zakazane, aby faworyzować loterie państwowe. Kerala, Sikkim, Goa i Pendżab prowadzą niezależne działy loterii. Przeprowadzają losowania loterii zderzakowych i cotygodniowe losowania loterii.

Loteria rządowa jest obecnie legalna w 13 stanach Indii. Kerala State Lotteries osiągnął największy w historii zysk w wysokości 788,42 crore rupii w latach 2013-2014. Dział ma ponad 100 000 sprzedawców detalicznych i ponad 35 000 autoryzowanych agentów. Chociaż każdy stan prowadzi loterie zgodnie ze swoimi zasadami i przepisami, Indie wymagają ukończenia 18 lat i więcej, aby wziąć udział w loterii. Niektórzy gracze w stanach, w których gra w lotto jest zabroniona, szukają alternatyw online.

Zjednoczone Królestwo

The Zjednoczone Królestwo ma jedną loterię krajową. National Lottery ma takie gry jak Lotto Hotpics, Thunderball, EuroMillions i Lotto. EuroMillions jest rozgrywany na zasadach europejskich. National Lottery jest obsługiwana przez National Lottery Commission na zasadzie franczyzy. Obecnie jest w posiadaniu Grupy Camelot.

Niedawno pojawiła się Loteria Zdrowia, nowa prywatna loteria. Duży wpływ na to zjawisko ma najnowsza technologia, która pozwala ludziom grać w loterie w zaciszu własnego domu. Inne nowe loterie w Wielkiej Brytanii to 49s i People's Postcode Lottery. EuroMillions wyrobił sobie markę dzięki największej wygranej w Europie, jaka kiedykolwiek została wygrana.

Aktualności

Jak obliczyć szanse na loterię
2022-11-29

Jak obliczyć szanse na loterię

Wiadomości