Wiadomości

February 15, 2024

Były gubernator sprzeciwia się propozycji nowej loterii Alabamy

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Były gubernator Don Siegelman rozmawiał niedawno wyłącznie z WVUA 23 na temat nowej propozycji loterii w Alabamie. Wyraził swoje obawy i oświadczył, że nie poprze propozycji, jeśli w projekcie ustawy nie zostaną wprowadzone istotne zmiany.

Były gubernator sprzeciwia się propozycji nowej loterii Alabamy

Proponowany projekt ustawy o grach

Proponowana ustawa o grach ma na celu zezwolenie na utworzenie maksymalnie 10 kasyn oferujących gry stołowe i automaty do gry, utworzenie loterii państwowej oraz umożliwienie obstawiania zakładów sportowych zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem platform internetowych.

Poprzedni projekt ustawy o loterii Siegelmana

W 1999 r. były gubernator Siegelman przedstawił projekt ustawy o loterii, który został umieszczony na karcie do głosowania w referendum, ale ostatecznie nie powiódł się. Uważa, że ​​jego ustawa zyskała poparcie, ponieważ skupiała się na korzyściach dla edukacji publicznej w państwie. Twierdzi jednak, że obecna ustawa o grach nie traktuje priorytetowo edukacji.

Sprzeciw wobec kasyn

Sprzeciw gubernatora Siegelmana wobec ustawy wykracza poza loterię. Nalega, aby w przypadku uwzględnienia kasyn każda licencja była ogłaszana w drodze przetargu publicznego, aby zapewnić przejrzystość i zapobiec faworyzowaniu. Wyraża obawy dotyczące potencjalnego konfliktu interesów oraz naruszenia obowiązku powierniczego wobec podatników.

Brak skupienia na edukacji

Siegelman podkreśla, że ​​projektowany projekt ustawy nie traktuje priorytetowo edukacji. Uważa on, że włączenie kasyn to gratka dla nieznanych podmiotów, a na stole pozostają miliardy dolarów z powodu braku publicznych przetargów na licencje na kasyna.

Obawy dotyczące nadzoru

Gubernator Siegelman wyraża również obawy dotyczące komisji ds. gier, która miałaby nadzorować tę operację. Martwi się, że w skład komisji mogą wchodzić nominacje polityczne, a nie wykwalifikowani specjaliści biznesowi, którzy podejmowaliby decyzje w najlepszym interesie podatników.

Historia loterii w Alabamie

Alabama jest jednym z pięciu stanów, w których obecnie nie ma loterii. Jeśli ustawodawca zatwierdzi tę propozycję, będzie to drugie referendum loteryjne w historii stanu.

Podsumowując, były gubernator Don Siegelman sprzeciwia się nowej propozycji loterii, chyba że zostaną wprowadzone istotne zmiany mające na celu nadanie priorytetu edukacji, zapewnienie przejrzystości w zakresie licencjonowania kasyn i ustanowienie wykwalifikowanej prowizji od gier. Wzywa ustawodawcę do rozważenia tych obaw przed podjęciem decyzji.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

Odsłanianie przyszłości: globalny rynek loterii wzrośnie do 430,4 miliarda dolarów do 2031 roku
2024-05-15

Odsłanianie przyszłości: globalny rynek loterii wzrośnie do 430,4 miliarda dolarów do 2031 roku

Wiadomości