Najlepsze loterie online w Stany Zjednoczone 2023

Amerykańskie loterie mają długą, bogatą tradycję wspierania ważnych prac publicznych i projektów opieki społecznej. Od 1776 r. rząd Stanów Zjednoczonych wykorzystywał loterie do zbierania pieniędzy, począwszy od wojny o niepodległość, która została sfinansowana z dochodów z jednej z pierwszych loterii w kraju.

Po wczesnym wykorzystaniu loterii do zbierania funduszy na ważne projekty, pomysł się przyjął. Pieniądze na finansowanie wczesnych amerykańskich projektów, takich jak brukowanie dróg i budowanie kościołów, pochodziły z funduszy loteryjnych.

Najlepsze loterie online w Stany Zjednoczone 2023
Historia loterii w Stanach Zjednoczonych
Historia loterii w Stanach Zjednoczonych

Historia loterii w Stanach Zjednoczonych

W rzeczywistości niektórzy Ojcowie Założyciele tego kraju wspierali korzystanie z funduszy loteryjnych, w tym George Washington, który bezskutecznie próbował zebrać fundusze na budowę Virginia's Mountain Road. Nawet Thomas Jefferson uważał loterie za „niezbędne”. Benjamin Franklin bezskutecznie próbował zebrać fundusze na zakup armaty z czasów wojny o niepodległość w Filadelfii.

John Hancock z powodzeniem sfinansował odbudowę Faneuil Hall w 1761 roku. Do 1832 roku w ośmiu stanach odbyło się 420 loterii. To właśnie dochody z loterii sfinansowały budowę budynków uczelni w Yale i Harvardzie. W rzeczywistości stany południowe finansowały Rekonstrukcję za pomocą loterii po zakończeniu wojny domowej.

Pomysł wykorzystania wpływów z loterii na finansowanie projektów rządowych pochodzi z Anglii. W XVII wieku Anglia wykorzystała wpływy z loterii na finansowanie kolonii Jamestown.

Sąd Najwyższy orzekł w 1878 roku, że gry loteryjne są demoralizujące dla obywateli amerykańskich, a Kongres zakazał używania poczty do reklamowania gier loteryjnych. Jednak te działania nie powstrzymały większości stanów w USA przed zalegalizowaniem rządowych gier loteryjnych.

W 1898 roku Louisiana Lottery Company (LLC) zmonopolizowała loterie w stanie Luizjana, osiągając ponad 20 milionów dolarów sprzedaży. Ponad 90 procent funduszy prywatnej loterii LLC pochodziło spoza Luizjany. Specjalne pociągi regularnie przewoziły tysiące paragonów do siedziby firmy w Nowym Orleanie. Ponieważ założyciel firmy płacił łapówki, firma unikała podatków.

LLC zarobiła 48 proc. zysku, nawet po ogromnych łapówkach płaconych przez firmę. Dodając niesprzedane bilety do beczki, z której wybierano zwycięskie liczby, firma często fałszowała system, aby wygrać własną nagrodę pieniężną. Prezydent Benjamin Harrison potępił pozbawione skrupułów agencje loteryjne, a Kongres zakazał przenoszenia losów na loterię przez granice stanowe lub pocztą. Skandaliczny system loterii w Luizjanie zepsuł opinię opinii publicznej na temat loterii w ogóle.

Historia loterii w Stanach Zjednoczonych
Współczesna loteria

Współczesna loteria

Na początku XX wieku opinia publiczna zaczęła przychylniej patrzeć na loterie. W 1963 New Hampshire zebrało pieniądze na edukację w ramach loterii. W 1967 roku Nowy Jork rozpoczął loterię, która w pierwszym roku działalności zarobiła ponad 53 miliony dolarów. Odnotowując sukces w Nowym Jorku, dwanaście stanów uruchomiło loterie do lat 70. XX wieku. Dla rządów stanowych, które nie chcą podnosić podatków, loteria jest realną opcją.

Od lat 60. loterie w Ameryce ewoluowały, obejmując wiele form hazardu, takich jak zdrapki i kupony z natychmiastową wygraną. Rysunki wielostanowe, takie jak Mega Millions i Powerball, są niezwykle popularne.

Dziś postawy wobec loterii zatoczyły koło. W rzeczywistości niektóre badania wykazują, że większość Amerykanów aprobuje loterię internetową. Nawet ci, którzy nie biorą udziału w loterii, mają pozytywny stosunek do gry. Ankieta Gallupa z 2014 r. wykazała, że 62 procent populacji uważa, że loteria jest akceptowalna moralnie. Loterie prowadzone przez rząd stanowy są najpopularniejszą formą hazardu w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości tylko pięć stanów, w tym Utah, Nevada, Hawaje, Alaska i Alabama, nie zarządza loteriami państwowymi.

W 2016 r. Nowy Jork odnotował najwyższe przychody z loterii ze wszystkich stanów z ponad 8 milionami dolarów. Do 2017 roku mieszkańcy USA wydali ponad 70 miliardów na zakup losów na loterię. Stany w pobliżu granicy otrzymują dodatkową nagrodę w gotówce za sprzedaż transgraniczną, zwłaszcza za ogromne jackpoty Mega Millions i Powerball.

Współczesna loteria
Przyszłość loterii w USA

Przyszłość loterii w USA

Technologia loterii wciąż ewoluuje. Rządy stanowe badają blockchain jako przyszłość gier. W loterii zaufanie jest niezbędne. Technologia Blockchain jest praktycznie niemożliwa do zhakowania lub zmiany. W przypadku gier natychmiastowych, losowych i innych loterii technologia blockchain może zwiększyć zaufanie graczy do wyniku gry. Jednak zmiana sposobu, w jaki konsumenci grają w loterię, może zająć trochę czasu.

Na razie najnowocześniejsza technologia online zapewnia graczom alternatywny sposób kupowania losów i uczestniczenia w grach loteryjnych. Ponieważ oczekuje się, że rynek loterii osiągnie wartość ponad 625 miliardów dolarów w ciągu najbliższych kilku lat, organy regulacyjne, rząd i administratorzy starają się wykorzystać moc technologii do śledzenia wydatków konsumentów na bilety i ułatwienia płynnego, kompleksowego doświadczenia dla wszyscy zaangażowani.

Atrakcja

Szanse na loterię online są notorycznie niskie w porównaniu z innymi opcjami gier. Jednak jackpoty są ogromne, co jest główną atrakcją dla kupujących losy na loterię w Stanach Zjednoczonych. W szczególności duże loterie z wypłatami, takie jak Powerball, zwiększają sprzedaż biletów, gdy jackpot nadal się kumuluje. Amerykanie, którzy kupują losy na loterię, fantazjują o zostaniu natychmiastowym milionerem.

online

Siła internetu służy jedynie zwiększeniu sprzedaży. W 2011 roku stany otrzymały uprawnienia do dystrybucji produktów loterii online. Departament Sprawiedliwości wydał memorandum, w którym wyjaśnił, że ustawa Wire Act ma zastosowanie tylko do zakładów sportowych. Ta interpretacja prawa utorowała drogę do loterii online, które kilka stanów zaoferowało chętnym mieszkańcom.

Prawa

Historycznie, gry losowe pomagały podmiotom publicznym i prywatnym pozyskiwać fundusze w Stanach Zjednoczonych. Na przykład do 1765 r. zarówno Harvard, jak i Yale prowadziły loterie w celu zebrania pieniędzy. Harvard zaczął zbierać pieniądze na loteriach prawie dekadę wcześniej, w 1747 roku. W latach pięćdziesiątych 11 stanów USA wspierało legalne bingo. Dziś najlepsze strony z loteriami są legalne w 48 stanach, Portoryko, Wyspach Dziewiczych i Dystrykcie Kolumbii. Wyoming niedawno rozpoczął działalność loteryjną w 2013 roku. Wszystkie loterie są państwowe w USA i są licencjonowane przez stanowe komisje loteryjne.

Przyszłość loterii w USA
Popularne loterie w Stanach Zjednoczonych

Popularne loterie w Stanach Zjednoczonych

Powerball

Powerball jest popularny w całym kraju, przyciągając graczy, którzy są zainteresowani wygraniem wielkich jackpotów. Dzięki dwóm losowaniom tygodniowo w sobotę i środę gracze wybierają pięć liczb od 1 do 69, aby mieć szansę na wygraną, a także liczbę Powerball od 1 do 26.

Kumulacja w grze zaczyna się od 20 milionów dolarów i jest kumulowana, dopóki ktoś nie wygra. Ci, którzy przegrają, mogą również wygrać inne nagrody, dając graczom szansę 1 na 25 na wygranie czegoś. Zwycięzcy loterii Powerball USA mogą zdecydować się na otrzymywanie pieniędzy w formie rocznej wypłaty przez prawie 30 lat lub przyjąć jednorazową kwotę w gotówce.

Mega Miliony

Jako gra popularna na całym świecie, Mega Miliony oferuje graczom możliwość wygrania milionów z losowaniami w piątek i wtorek. Gracze wybierają pięć cyfr od 1 do 70 oraz cyfrę Mega Ball od 1 do 25. Podobnie jak w przypadku większości gier loteryjnych, konsumenci mogą pozwolić systemowi komputerowemu loterii wybrać losowo wygenerowaną liczbę.

Jeśli gracz odgadł zwycięską liczbę lub trafił jackpota loterii amerykańskiej z losowymi liczbami, może odebrać swoją wygraną. Jednak szanse na wygraną w Mega Millions są niskie i wynoszą tylko 1 do 302 milionów. Na szczęście, z dziewięcioma poziomami nagród, szanse na wygraną przez gracza wynoszą 1 do 24. Podobnie jak w Powerball, zwycięzcy wybierają, czy zaakceptować pełną wypłatę gotówkową, czy płatności roczne.

Nowy Jork Lotto

New York Lotto oferuje najwyższe nagrody, największy jackpot osiągnął 72,5 miliona dolarów. Aby mieć szansę na zdobycie podobnych jackpotów, gracze kupują bilety na loterię dwa razy w tygodniu. Wybierając sześć liczb od 1 do 59, nabywca kuponu ma szansę na wygranie minimalnego jackpota w wysokości 2 milionów dolarów. Wybierając odpowiednią kulę bonusową, gracze mogą zabrać do domu nagrodę dodatkową. Jeśli jednak nikt nie wygra, jackpot nadal rośnie.

Popularne loterie w Stanach Zjednoczonych
Amerykańskie metody płatności w loterii

Amerykańskie metody płatności w loterii

Zdecydowanie MasterCard i Visa to najpopularniejsze sposoby płacenia za najlepsze losy na loterię online i w placówkach naziemnych. Jednak w miarę ewolucji amerykańskiego lotto i coraz większej liczby graczy kupujących losy na stronach internetowych, zmieniają się również sposoby płacenia. Oto kilka sposobów, w jakie gracze US Lottery są płacenie za bilety.

Konto

Aby kupić los na loterię w najlepszych witrynach loterii, Gracze z USA muszą otworzyć konto w autoryzowanej witrynie. Zazwyczaj otwarcie konta to prosty proces, składający się z kilku prostych kroków. Na przykład, gracz musi podać dane kontaktowe, potwierdzić adres e-mail i podać informacje umożliwiające weryfikację tożsamości. Po potwierdzeniu informacji większość witryn internetowych loterii pozwoli graczowi na zakup losów.

Portfel elektroniczny

Portfel elektroniczny daje klientom możliwość wpłacania, przechowywania i przesyłania pieniędzy online. Używając karty kredytowej lub debetowej, gracz wpłaca pieniądze do e-portfela, który akceptuje strona loterii. Gracze mogą również przelewać pieniądze do e-portfela za pomocą przelewu bankowego. Gracze często używają innych e-portfeli do zasilenia konta e-portfela. Wpłacając środki na konto loterii w USA za pomocą e-portfela, gracz może kupować losy bez ujawniania loterii danych swojego konta bankowego lub karty kredytowej

Amerykańskie metody płatności w loterii
Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Jaka jest największa wygrana w Powerball, jaką kiedykolwiek wygrano w Ameryce?

Rekord puli Powerball wynosi 1,58 miliarda dolarów. Został on podzielony przez trzech zwycięzców, z których każdy kupił bilet w Tennessee na Florydzie i w Kalifornii. 13 stycznia 2016 r. Marvin i Mae Acosta z Kalifornii, John i Lisa Robinsonowie z Tennessee oraz David Kaltschmidt i Maureen Smith z Florydy wygrali 528 milionów dolarów przed nałożeniem zobowiązań podatkowych.

Wszyscy zwycięzcy zdecydowali się zaakceptować pełną opcję ryczałtu w wysokości 327 milionów dolarów. W 2019 roku szczęśliwy zwycięzca otrzymał największy w historii gry jackpot jednego zwycięzcy. Renta dla zwycięzcy w wysokości 768 milionów dolarów powinna oznaczać, że mieszkaniec Wisconsin jest dożywotni.

Jak zwycięzcy wybierają między wypłatą renty a ryczałtową wypłatą gotówki?

Dla zwycięzców loterii online w USA płatność jest oferowana na dwa sposoby: pełna płatność gotówką lub roczne płatności rozłożone na 29 lat. Renta ma wyższą wartość niż ryczałt. Wybór między dwiema opcjami wypłaty zależy od celów zwycięzcy. Zwycięzca często wybiera opcję ryczałtu, ponieważ chce kontrolować sposób inwestowania pieniędzy.

Wypłaty ryczałtowe mogą pomóc zwycięzcom jackpota uniknąć długoterminowych zobowiązań podatkowych i dać zwycięzcy pieniądze na inwestycje w akcje, nieruchomości i inne opcje o wysokiej rentowności. Jednak długoterminowe wypłaty z renty mają korzyści podatkowe. Podatki federalne od płatności ryczałtowej natychmiast pochłoną znaczną część wygranych na loterii.

Czy istnieje sposób na zagwarantowanie wygranej na loterii w Stanach Zjednoczonych?

Tak, nabywca losu na loterię ma gwarancję wygranej, jeśli kupi los na każdą kombinację numerów loterii. Dla większości graczy ten system grania w loterię online nie jest realistyczny. Jednak ktoś, kto ma miliony do stracenia, może kupić każdą kombinację, aby mieć szansę na 1 miliard dolarów lub więcej.

Gdy kumulacja wzrośnie, większość graczy kupi bilety w puli z członkami rodziny lub współpracownikami, zwiększając szanse na wygraną, im więcej biletów kupi grupa.

Często zadawane pytania