Najlepszy La Primitiva Loteria w 2022/2023

La Primitive, co oznacza „Prymitywny”, to prawdopodobnie najstarsza loteria na świecie, której historia sięga 1763 roku. Jest to zdecydowany faworyt wśród obywateli Hiszpanii i graczy z całego świata z losowaniami odbywającymi się co dwa tygodnie. Ma gwarantowany jackpot w wysokości 3 milionów euro, który w rzeczywistości okazuje się być wyższy ze względu na nieograniczoną liczbę kumulacji bez limitu jackpota.

Gracze muszą dopasować 6 liczb i numer kulki Reintegro, aby wygrać jackpot, z czego najwyższa wyniosła 107,7 miliona euro w 2015 roku. Bilet kosztuje tylko 1 euro, aby mieć szansę na wygraną na 7 poziomach nagród. Bilety są dostępne dla każdego, kto jest w wieku 18 lat i więcej. Każdy mieszkaniec Hiszpanii lub odwiedzający może kupić bilety w punktach loteryjnych znajdujących się w całej Hiszpanii. Alternatywnie bilety można kupić online na oficjalnej stronie organizatorów, Loterias y Apuestas del Estado.

Najlepszy La Primitiva Loteria w 2022/2023
Gdzie kupić bilety na La Primitiva
Gdzie kupić bilety na La Primitiva

Gdzie kupić bilety na La Primitiva

Gracze spoza Hiszpanii mogą łatwo kupić losy na loterię La Primitiva za pośrednictwem strony internetowej strony trzeciej. Te strony będą kupować bilety dla zagranicznych graczy za pośrednictwem ich agentów znajdujących się w Hiszpanii.

Gdzie kupić bilety na La Primitiva
Historia La Primitiva

Historia La Primitiva

La Primitiva jest urzędnikiem loteria w Hiszpanii która ma swoje korzenie w XVIII wieku. Został wprowadzony przez króla Hiszpanii Karola III jako sposób generowania pieniędzy na usługi publiczne, które w przeciwnym razie byłyby finansowane przez nałożenie większych podatków na ludność Hiszpanii.

Pierwotnie była znana jako „Loteria por Numeros” (Loteria liczbowa) i odbyła się w 1763 r., a 75% sprzedaży biletów przeznaczono na nagrody. Współczesna nazwa La Primitiva powstała w 1812 roku, ale została zniesiona dekretem królewskim 50 lat później w 1862 roku.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na więcej loterii w XX wieku, La Primitiva została ponownie uruchomiona w 1985 roku przez Organismo Nacional de Loterias y Apuestas del Estado, organ rządowy zajmujący się hiszpańskimi loteriami. Oryginalna gra nie zawierała piłki Reintegro, która została wprowadzona do gry w 1991 roku.

La Primitiva odniosła ogromny sukces i była katalizatorem powstania dwóch kolejnych hiszpańskich loterii, BonoLoto w 1988 roku i El Gordo w 1993 roku. Początkowo otwarta tylko dla obywateli Hiszpanii, teraz każdy może grać w Primitiva online.

Historia La Primitiva
Czy La Primitiva jest legalna?

Czy La Primitiva jest legalna?

Każdy, kto ukończył 18 lat, może grać w La Primitiva osobiście lub za pośrednictwem an bilet na loterię online. Kiedyś zarezerwowane tylko dla obywateli hiszpańskich, teraz mogą w nie grać turyści w Hiszpanii od czasu hiszpańskiego rozporządzenia o grach (ustawa 13/2011). Ponieważ nie ma konieczności pobytu w Hiszpanii, gracze z całego świata mogą grać, kupując los na loterię online od zewnętrznego agenta.

Ponieważ ci agenci kupują bilety w imieniu swoich klientów, jest to dla nich legalne. Gracze muszą upewnić się, że strony, z którymi grają, są odpowiednio licencjonowane, aby chronić siebie i swoje dane osobowe.

Czy La Primitiva jest legalna?
Jak grać La Primitiva

Jak grać La Primitiva

Graj w Primitiva online dla większej wygody, jeśli jesteś fizycznie w Hiszpanii. Ci gracze i gracze z innych krajów będą musieli wiedzieć, jak grać w Primitiva online, aby cieszyć się gwarantowaną pulą nagród w wysokości 3 milionów euro i 6 innymi poziomami nagród. La Primitiva jest losowana co dwa tygodnie w czwartek i sobotę w Madrycie o 20.30 GMT i kosztuje 1 euro.

Gracze muszą wybrać 6 liczb z puli 49 i wybrać liczbę od 0 do 9 dla kuli Reintegro. Podczas losowania wybieranych jest 6 liczb, a następnie siódma, która nazywana jest piłką uzupełniającą, a następnie numer piłeczki Reintegro jest wybierany z oddzielnego bębna.

Aby wygrać jackpot, gracze muszą dopasować pierwsze 6 liczb, a następnie numer Reintegro. Jeśli gracz pasuje tylko do numeru Reintegro, będzie miał prawo do zwrotu kosztu biletu, który jest nagrodą 7 poziomu. Gracze, którzy dopasują liczbę uzupełniającą do 5 zwycięskich liczb, otrzymają nagrodę trzeciego stopnia.

Najmniejsza liczba zwycięskich liczb, która otrzyma nagrodę, to 3 liczby. Nagrody pieniężne na każdym poziomie nie są stałe i są określane jako różne procenty pieniędzy zebranych ze sprzedaży biletów.

Jak grać La Primitiva
Jakie są szanse na wygraną La Primitiva?

Jakie są szanse na wygraną La Primitiva?

Szanse na wygranie jackpota (6 liczb + kulka Reintegro) w tej loterii online wynoszą prawie 1 do 140 milionów. Oznacza to, że dość trudno jest wygrać jackpot, ale nadal oferuje lepsze szanse niż powiedzmy US PowerBall. Z gwarantowanym jackpotem w wysokości 3 milionów euro, te nagrody Jackpot mogą być stosunkowo niewielkie, ale przy częstych kumulacjach i braku limitu jackpota wygrane mogą być bardzo wysokie.

Rekord został ustanowiony w 2015 roku, kiedy jeden gracz odszedł z 201,7 miliona euro po tym, jak kumulacja została przerzucona 56 razy. Jednak gracze wciąż mogą wygrać ponad 1 milion euro za trafienie 6 liczb z kursem 1 na prawie 14 milionów.

Być może najlepszą częścią gry w Primitiva są korzystne ogólne szanse na wygraną, które wynoszą około 1 do 8, w tym dopasowanie tylko piłki Reintegro, aby otrzymać zwrot biletu. Istnieje 7 poziomów nagród, które dają duże szanse na wygranie nagrody. Oprócz dopasowania tylko kulki Reintegro, minimalna liczba pasujących liczb do wygrania nagrody to 3, z szansą na około 1 do 57 000.

Jakie są szanse na wygraną La Primitiva?
Opcje wypłaty, jeśli wygrasz grę

Opcje wypłaty, jeśli wygrasz grę

Wygrane do 40 000 euro są wolne od podatku, ale wygrane powyżej tej kwoty są naliczane z 20% stawką podatku. Jednak zagraniczni gracze, których kraje masz umowę z Hiszpanią, możesz otrzymać zwrot tej kwoty. Wygrane muszą zostać odebrane w ciągu 3 miesięcy od losowania i są wypłacane wyłącznie jako kwoty ryczałtowe.

Gracze, którzy kupili losy w punkcie sprzedaży loterii, będą mogli odebrać nagrody o wartości do 2500 euro. Większe nagrody można odebrać w wybranych bankach w Hiszpanii lub odwiedzając centralę Loterias y Apuestas del Estado. Gracze online będą mieli małe wygrane zdeponowane na swoich kontach klientów, a większe będą przelewane bezpośrednio na konto bankowe gracza. Nagrody Jackpot należy odebrać osobiście w wyżej wymienionej centrali.

Opcje wypłaty, jeśli wygrasz grę
Wskazówki i porady dotyczące gry w La Primitiva

Wskazówki i porady dotyczące gry w La Primitiva

Loteria ze swej natury jest grą losową, ale badanie poprzednich losowań dało kilka ciekawych statystyk. Prawdopodobnie rozsądnie jest nie wybierać wszystkich parzystych lub wszystkich nieparzystych liczb, ponieważ statystyki pokazują, że kombinacja liczb nieparzystych i parzystych ma większe szanse na wygraną. Statystyki pokazują również, że kolejne liczby są rzadko losowane, więc może powinieneś unikać wybierania kolejnych liczb, aby mieć większą szansę na wygraną.

Wybieranie liczb z tymi samymi ostatnimi cyframi jest również wysoce nieprawdopodobne, lepiej mieć różne zakończenia cyfr. Większość ludzi nie stawia wyłącznie na wysokie liczby (32-49), więc gdyby przypadkowo zostały wylosowane, gracze z tymi liczbami mieliby większą szansę na wygraną.

Zwycięskie kombinacje liczb są zazwyczaj bardzo zróżnicowane, więc być może korzystny będzie wybór z pełnego zakresu z różnymi cyframi końcowymi. Istnieją również liczby „szczęśliwe” (38, 39, 47, 3, 45), które zostały wylosowane częściej niż wszystkie inne liczby, więc ich wybór może dać graczowi przewagę.

Prawdą jest również, że niektóre liczby są rzadko losowane, więc możliwe, że pominięcie tych liczb również może być korzystne. Może najlepszą radą jest granie dalej, aby mieć szansę na wygraną. „Musisz w tym być, żeby wygrać”, jak mówią.

Wskazówki i porady dotyczące gry w La Primitiva