Najlepszy Canada Lotto Loteria w 2022/2023

Aby grać w loterie online w Kanadzie, gracze powinni mieć co najmniej 18 lat. Z drugiej strony Quick Draw wymaga, aby gracze mieli co najmniej 21 lat. W przypadku biletów Canada Lotto i wygranych online obowiązują zarówno podatki stanowe, jak i federalne. Osoby mieszkające w Kanadzie muszą płacić dodatkową warstwę podatków lokalnych. Lotto Max i Lotto 6/49 to dwa najpopularniejsze losy na loterię online w Kanadzie. Po raz pierwszy w Kanadzie Lotto 6/49 dało graczom możliwość wyboru liczb, które chcą wylosować.

Pozwolenie kanadyjskim graczom na wybór własnych liczb jest dobrym pomysłem, ponieważ wielu z nich ma przesądy. System Smartplay Halogen II firmy Interprovincial Lottery Corporation losuje zwycięzców loterii online dwa razy w tygodniu, w środy i soboty.

Najlepszy Canada Lotto Loteria w 2022/2023
Gdzie mogę kupić bilety na loterię kanadyjską?
Gdzie mogę kupić bilety na loterię kanadyjską?

Gdzie mogę kupić bilety na loterię kanadyjską?

Lotto Max zastąpiło Super 7 w 2009 roku. W rezultacie Lotto Max przewyższyło popularność Lotto 6/49 w Kanada ze względu na większą wartość swoich nagród. Mniejsze kanadyjskie loterie odbywają się we wschodnich i zachodnich prowincjach Kanady.

Kanadyjscy gracze loterii mogą teraz kupować swoje kupony online zarówno na jackpoty Lotto Max, jak i Lotto 6/49. Jednak zasady są takie same, a proces jest prosty. Obowiązuje takie samo ograniczenie wiekowe, jak przy zakupie biletu na uczestnictwo. Wpłacanie pieniędzy na konta loterii online graczy jest możliwe po zakończeniu przez nich procesu rejestracji.

Gracze mogą kupować bilety online i otrzymać cyfrową kopię e-mailem. Fizyczny bilet można zgubić, więc zakup online jest bezpieczniejszą i wydajniejszą opcją. Gracze są powiadamiani e-mailem o wygranej w losowaniu. Kolejną zaletą gry w kanadyjskiej loterii online, która pozwala zaoszczędzić czas, jest sprawdzanie wyników bez konieczności wychodzenia z domu.

Gdzie mogę kupić bilety na loterię kanadyjską?
Historia Kanady Lotto

Historia Kanady Lotto

Kanada ustanowiła loterie w celu generowania funduszy na roboty publiczne we wczesnych latach. Rząd nie miał wystarczających środków na finansowanie takich rzeczy jak budowa dróg i mostów jako młody kraj bez rzeczywistych środków finansowych.

Prowincje zwracały się do swojego ustawodawcy o zezwolenie na prowadzenie loterii w celu zbierania funduszy na dobry cel. W rezultacie loteria została po raz pierwszy wykorzystana do finansowania robót publicznych. Quebec i Manitoba rozpoczęły gry loteryjne rok po zmianie kodeksu karnego w 1970 roku. Loto-Quebec była pierwszą organizacją w Kanadzie, która zarządzała loteriami. Inne prowincje szybko poszły w ich ślady, ustanawiając loterie w celu uzupełnienia dochodów władz prowincji.

Pierwsza krajowa loteria w Kanadzie odbyła się w 1974 roku, po czym prowincje utworzyły własne loterie i zaczęły organizować mniejsze losowania. Kanadyjska Loteria Olimpijska została założona w celu zbierania funduszy na Igrzyska Olimpijskie w Montrealu w 1976 roku. Ta loteria została później przemianowana na Lotto-Canada i wykorzystana do finansowania przyszłych igrzysk olimpijskich i projektów krajowych.

Historia Kanady Lotto
Czy Kanada Lotto jest legalne?

Czy Kanada Lotto jest legalne?

Gry loteryjne są legalne w Kanadzie. Na Atlantic 49 jest 1 000 000 $ (stały) jackpot. Losy na loterię można kupić online w Kanadzie, ale gry czysto losowe są zabronione. Ta kategoria obejmuje konkursy, w których nagradzane są nagrody poprzez losowanie, karty do gier lub pakiety zawierające obie gry.

W szczególności gry loterie online, z biegiem czasu stał się obszarem zainteresowania rządu kanadyjskiego. W 1969 r. zmieniono kodeks karny, tak aby specjalne projekty mogły być opłacane pieniędzmi z loterii prowincjonalnych i federalnych.

Czy Kanada Lotto jest legalne?
Jak grać w Kanada Lotto

Jak grać w Kanada Lotto

  • Posiadacze kuponów Lotto 6/49 mogą przy zakupie losu wybrać sześć liczb z puli 1-49. Wszystkie sześć wylosowanych liczb musi pasować do numerów kuponów, aby gracz mógł wygrać jackpot. Aby wygrać nagrodę dodatkową, gracz musi dopasować pięć z sześciu głównych liczb wraz z liczbą bonusową.

  • Lotto Max Siedem cyfr, od 1 do 49, jest wybieranych losowo. Jeśli gracz poprawnie odgadnie wszystkie siedem wylosowanych liczb, wygrywa jackpot. Istnieją również nagrody w wysokości 1 miliona dolarów "MaxMillions", które są kumulowane, dopóki nie zostaną wygrane w losowaniu Lotto Max.

Jak grać w Kanada Lotto
Jakie są szanse na wygranie Canada Lotto?

Jakie są szanse na wygranie Canada Lotto?

Gracze mają 1 na 14 milionów szans na wygranie Lotto 6/49. Na pierwszy rzut oka dość ponure, ale o wiele bardziej sprawiedliwe niż wiele innych loterii. Na przykład szansa na zdobycie jackpota Mega Millions wynosi 1 do 176 milionów. Niektóre loterie, takie jak Quebec Banco Special (1 na 4 miliony), są jednak znacznie sprawiedliwsze. Jednak ogromna nagroda do wygrania w 6/49 czyni ją bardziej atrakcyjną.

Kiedy Lotto 6/49 zostało po raz pierwszy wprowadzone, a przed Lotto Max, jackpoty rzadko przekraczały 10 milionów dolarów, ale teraz wszystko się zmieniło. Lotto Max to najpopularniejsza loteria internetowa w Kanadzie. Jego tygodniowa sprzedaż przekracza 10 milionów dolarów.

Jakie są szanse na wygranie Canada Lotto?
Nagrody za Jackpot

Nagrody za Jackpot

Podczas gdy Power Ball w Canada Lotto kupony online przyćmiewają jackpot Lotto Max, to wciąż jest to ogromna suma, biorąc pod uwagę niewielki rozmiar populacji, jak to miało miejsce kilka razy w ciągu ostatnich kilku lat. Od 2017 roku Lotto Max ma pułap w wysokości 60 milionów dolarów dla każdego pojedynczego jackpota. Wszystkie pieniądze powyżej tego limitu stają się częścią nagród „MaxMillion”. Największy zwycięski los w historii kanadyjskiej loterii online wyniósł w 2015 roku 64 miliony dolarów.

Oprócz nagrody głównej kanadyjska loteria online oferuje szereg ciekawych nagród dodatkowych. Dopasowanie pięciu liczb plus liczby bonusowe w Lotto 6/49 skutkuje wypłatą w wysokości 6% całkowitej wykorzystanej kwoty.

Gracz, który poprawnie odgadnie wszystkie pięć liczb, otrzymuje 5% udziału w całkowitej puli. Gracze otrzymują zwrot 0,5% swojej stawki, jeśli trafią cztery prawidłowe liczby. Gracze, którzy pasują do trzech liczb i premia liczby otrzymują 10 $, a ci, którzy pasują do dwóch liczb i numerów bonusowych, otrzymują 5 $ premii. Po dopasowaniu dwóch liczb gracz otrzymuje darmową grę.

Nagrody za Jackpot
Wskazówki i porady dotyczące gry w Canada Lotto

Wskazówki i porady dotyczące gry w Canada Lotto

Nieparzyste numery loterii online to dobry zakład

Trzy liczby nieparzyste poprzedzają cztery liczby parzyste. Wybierz parzystą/nieparzystą mieszankę liczb dla pojedynczego wpisu Lotto Max. Tylko w około 1% przypadków losowane są liczby nieparzyste lub wszystkie parzyste.

Zagraj trzy numery high-cztery-low lub cztery numery high-trzy-low

Dolna i górna połowa danego pola liczb może zostać podzielona przez graczy na dwie połowy. W grze na 49 liczb, takiej jak Lotto Max Canada, cyfry 1-25 przypadają na dolną połowę, a liczby 26-49 na górną. Tylko w 1% przypadków pojawiają się wszystkie wysokie lub wszystkie niskie liczby. Najlepsza kombinacja to 3/4 lub 4/3. Oznacza to trzy szczyty i cztery doliny lub cztery szczyty i trzy dołki. Około 56% wszystkich rysunków ma zwycięskie klastry liczb, które wyświetlają te wzory.

Grupowanie numerów w loterii online

Wielu graczy zauważy, że patrząc na listę poprzednich zwycięskich liczb Lotto Max lub innych loterii, brakuje niektórych grup liczb. Na przykład nie ma dwudziestek, w kolejności 5-14-17-32-38-42-45. Gracze mogą skorzystać na obserwowaniu i badaniu liczby grup w swoich taliach.

Wskazówki i porady dotyczące gry w Canada Lotto